[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Spacery, wycieczki i koncert Żabsona. Co wydarzy się w weekend w Bydgoszczy? [LISTA]

Dodano: 23.07.2021 | 10:14

Na zdjęciu: Koncert Żabsona odbędzie się w Wakeparku na terenie Myślęcinka.

Fot. Szymon Makowski

Co w ten weekend wydarzy się w Bydgoszczy? Zapraszamy do zapoznania się z listą, przygotowaną przez Urząd Miasta Bydgoszczy.

KINO PLENEROWE NAD BALATONEM – piątek, 23 lipca, godz. 21:00 / Plaża nad Balatonem
W piątkowe wieczory widzimy się nad Balatonem, gdzie mieszkańcy Bydgoszczy mogą całkowicie za darmo obejrzeć najróżniejsze europejskie i amerykańskie produkcje kinowe w ramach kina plenerowego. To projekt zaproponowany i przegłosowany przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. W najbliższy piątek na ekranie zobaczymy skandynawski dramat sportowy „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem”.

JOGA NA TRAWIE – sobota, 24 lipca, godz. 10:00 / Park Kochanowskiego
Joga na trawie to cykl darmowych zajęć, które odbywają się na świeżym powietrzu w każdą sobotę wakacji. Spotkania są prowadzone przez różnych instruktorów jogi. Spotykamy się zawsze w Parku Kochanowskiego przy filharmonii. Wystarczy wziąć ze sobą matę lub kocyk, wodę i obowiązkowo dobry humor.
KIERUNEK WYCIECZKA – sobota, 24 lipca, godz. 10 i 17 / Plac Piastowski
Projekt Zabytek już w najbliższą sobotę zaprasza na kolejny spacer z cyklu Kierunek Wycieczka. Podczas spaceru bliżej przyjrzymy się śródmiejskim kamienicom. Przewodnik opowie także o znajdujących się po drodze nieistniejących już zakładach przemysłowych. Jak zwykle nie zabraknie ciekawostek i nieoczywistych przystanków. Zbiórka przy kościele na Placu Piastowskim o godz. 10:00 lub 17:00 (dwa terminy, ta sama trasa).

DJEMBE NA SALONACH –  sobota, 24 lipca, godz. 12:00 / Tarasy Pałacu Starego, Ostromecko
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku zapraszają na bezpłatne warsztaty bębniarskie dla początkujących. Zajęcia mają charakter otwarty. Poziom zaawansowania granych rytmów i stopień skomplikowania zabaw rytmicznych dostosowany będzie do możliwości początkujących bębniarzy oraz takich, którzy po raz pierwszy w życiu mają do czynienia z tym instrumentem. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej 10 roku życia. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: szucik10@gmail.com.

TEMATYCZNY SPACER HISTORYCZNY – sobota, 24 lipca, godz. 12.00 / Muzeum Okręgowe, Gdańska 4
Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na pierwszy z cyklu tematyczny spacer historyczny. Na pierwszy ogień idą „Szpiedzy i agenci w dawnej Bydgoszczy”. Uczestnicy poznają barwne postacie (m. in. majora Jana Żychonia) bydgoskiej jednostki wywiadowczej… Spacer poprowadzi Krzysztof Drozdowski, regionalista i pasjonat historii, autor wielu publikacji popularyzujących historię. Zbiórka przy gmachu głównym muzeum przy ul. Gdańskiej 4.


Czytaj więcej o Tematycznych Spacerach Historycznych


KLAUN I MUZYKA W CENTRUM MIASTA – sobota i niedziela, 24 i 25 lipca, godz. 12:00 i 16:00 / Stary Rynek
W każdy weekend wakacji zapraszamy na koncerty i spotkania z klaunami na bydgoskim Starym Rynku. Zadbaliśmy o muzyczny klimat w samym centrum i zaprosiliśmy do koncertowania zarówno studentów Wydziału Edukacji Muzycznej UKW jak i lubiane przez bydgoszczan kapele podwórkowe: Cynamony oraz Bydgoska Ferajnę. Nie zabraknie również  jazzowych rytmów, muzyki filmowej oraz pokazów grupy Mimezis. Zapraszamy na Stary Rynek w każdą wakacyjną sobotę i niedzielę o godzinie 12.00 oraz 16.00.

SPACER Z PRZEWODNIKIEM – sobota i niedziela, 24 i 25 lipca, godz. 12:30 / Bydgoskie Centrum Informacji
Weekend to wspaniała okazja do poznania bydgoskich atrakcji turystycznych i zabytków oraz do posłuchania ciekawych historii, legend i anegdot. Przewodnik turystyczny zabierze Was na wycieczkę po Starym Mieście (sobota) lub Śródmieściu (niedziela). Zbiórka o 12:30 przy Bydgoskim Centrum Informacji. Liczba miejsc ograniczona.
MUZYCZNA KARUZELA Z LAT 50. I 60. – sobota i niedziela, 24 i 25 lipca, godz. 18:00 / Skwer 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich
Na bydgoskim Błoniu rozbrzmi muzyka z lat 50. i 60. Dzięki „muzycznej karuzeli” seniorzy będą mogli wrócić do czasów swojej młodości, a młodsi bydgoszczanie – posłuchać muzyki z tamtych lat. Będzie można zatańczyć i pośpiewać wspólnie z artystami. Wystąpią artyści związani z bydgoską sceną rozrywkową, znani z licznych koncertów plenerowych. Usłyszymy największe i najbardziej znane przeboje polskich, a także zagranicznych artystów lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Start o godz. 18:00.

MUNIEK Z PRZYJACIÓŁMI W LLOYDZIE – sobota, 24 lipca, godz. 20:00 / Fabryka Lloyda
24 lipca w ramach cyklu „Letnie dźwięki” w Fabryce Lloyda usłyszymy koncert „Muniek i Przyjaciele”. To akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Zygmunta „Muńka” Staszczyka, lidera formacji T. Love. W koncertach towarzyszą mu: Cezariusz Kosman – gitara akustyczna oraz Janek “Jahlove” Pęczak – gitara akustyczna. Program koncertów jest wypadkową różnych projektów artystycznych Muńka, zarówno z repertuaru zespołu T.Love, jak i działań solowych wokalisty, zawiera też przeboje z najnowszej solowej płyty Artysty „Syn miasta”. Bilety dostępne na platformie going.pl oraz empik.com.

ŻABSON W WAKEPARKU – sobota, 24 lipca, godz. 21:00 / Wakepark, Myślęcinek
Są tu jacyś fani Żabsona? Polski raper po roku wraca do Bydgoszczy na letnią scenę wakeparku. Koncert już w najbliższą sobotę o godz. 21:00. Bilety dostępne na platformie going.pl.

Spacery, wycieczki i koncert Żabsona. Co wydarzy się w weekend w Bydgoszczy? [LISTA]

Zobacz również:

Cukiernia Sowa lepsza od Allegro. Bydgoska firma najchętniej polecaną marką w Polsce!

NIEDZIELNY FRYMARK – niedziela, 25 lipca, godz. 10:00 / Plac przed BCF
FryMARK to cykliczny jarmark z produktami ekologicznymi, regionalnymi i rękodziełem. Spotykamy się w każdą niedzielę w samym centrum Bydgoszczy – na ul. Gdańskiej 8, na placu przed Bydgoskim Centrum Finansowym. Możecie tam  skorzystać z licznych degustacji, pobawić się smakiem, odkryć nowe produkty i upodobania swoich kubków smakowych oraz zrobić zakupy u lokalnych gospodarzy i twórców. Wstęp wolny.

BYDGOSZCZ NIEKONWENCJONALNIE – niedziela, 25 lipca, godz. 10:00 / Rynek w Fordonie
Kolejna odsłona cyklu to trudne i burzliwe losy największej dzielnicy Bydgoszczy – Fordonu. W trakcie 3-godzinnego spaceru posłuchamy historii tego miejsca, poznamy losy tego niegdyś małego miasteczka, które przekształciło się z małego grodu na wiślanej skarpie w dzielnicę, w której obecnie mieszka 1/3 bydgoszczan. W podróż po dziejach Fordonu zabierze nas rodowity „fordonianin” – Bartek Masiełajć. Zbiórka o 10.00 na Rynku w Starym Fordonie. Wstęp bezpłatny.

KOLEJ ŻELAZNA – GRA MIEJSKA – niedziela, 25 lipca, godz. 11:00 / Dworzec Główny PKP
25 lipca 1851 roku oficjalnie otwarto dworzec kolejowy w pruskim mieście Bromberg. Z niewielkiego peronu już dwa dni później odjechał pierwszy pociąg relacji Bydgoszcz-Berlin uruchamiając połączenie trasą Bydgoszcz-Krzyż Wielkopolski. 25 lipca 2021 roku nikczemny doktor Purchawa, po 5 latach nieobecności w Bydgoszczy postanowił pozbawić miasto jednego z najcenniejszych skarbów. Planuje wysadzić zabytki techniki, mosty kolejowe, by gruz zasypał koryto rzeki zalewając tym samym elektrociepłownię na Jachcicach oraz zniszczył nabrzeżny ekosystem zachodniej Bydgoszczy. Czy uda Wam się go powstrzymać…? Zapraszamy do udziału w grze miejskiej upamiętniającej 170. rocznicę pojawienia się kolei żelaznej w Bydgoszczy. Obowiązuje rezerwacja.

RZEKA MUZYKI – niedziela, 25 lipca, godz. 19:00 / Amfiteatr przy Operze Nova
Po dwuletniej przerwie wróciła Rzeka Muzyki, czyli cykl bezpłatnych koncertów na wodzie. W najbliższą niedzielę na zbójnicki after zabierze nas Future Folk. Grupa prezentuje nowoczesną wizję muzyki spod samych Tatr. Podhalańska grupa w składzie: Stanisław Karpiel-Bułecka, Szymon Chyc-Magdzin (rdzenni zakopiańczycy) i Matt Kowalsky między tradycyjne góralskie instrumenty i melodie włożyli mnóstwo świdrującej zmysły elektroniki. Ostrej, ale tanecznej i wpadającej w ucho. Zaczynamy o godz. 19:00. Liczba miejsc, w związku z pandemią, jest ograniczona. Jeśli jeszcze nie macie biletu, dodatkowa pula będzie rozdawana od 18:00 w okolicach opery.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kargin
kargin
1 miesiąc temu

Aktualne info – https://goingapp.pl/wydarzenie/zabson-bydgoszcz-lato-w-plenerze/lipiec-2022 Zdecydowanie warto. Czy ktoś z Was się wybiera? 15 lipca, już w tym tygodniu będzie. Co by nie mówić – gość naprawdę potrafi swoimi występami zrobić mega klimat. Co wy na to?