Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
57% wilgotność
Wiatr: 8km/h NNE
H 15 • L 14
15C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
19C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISphinx przenosi się na Stary Rynek
Sphinx na Starym Rynku_SG
07.02.2018 | 14:22

Sphinx przenosi się na Stary Rynek

Na zdjęciu: Sphinx przy Magdzińskiego, to już historia...

Fot. Stanisław Gazda/Archiwum.

Pierwszy w Bydgoszczy Sphinx w budynku na rogu ul. Podwale i Magdzińskiego, w którym mieścił się przez wiele lat, to już historia… My już wiosną ubiegłego roku informowaliśmy o planowanych zmianach w tym miejscu.

Budynek przechodzi generalny remont, zaś dań typowych dla Sphinxa można skosztować w Chłopskim Jadle przy ul. Mostowej. Jest nadzieja, że restauracja Sphinx wiosną wróci do centrum – na Stary Rynek 20. Przenosiny już widać…

Co będzie w pomieszczeniach po Sphinxie na razie nie wiadomo. Zmienią się dach, elewacja i podłoga, ale kształt budynku pozostanie niezmienny. Ten jednokondygnacyjny, modernistyczny, zachowany w stylu renesansowym budynek, znajduje się w obszarze staromiejskim i podlega rygorom zarówno konserwatora zabytków jak też plastyka miejskiego, więc nie może być mowy o dowolności.

Prywatny właściciel chciałby, aby miejsce to nadal kojarzyło się z kulinariami, ale też z rozrywką. Remont potrwa około trzech miesięcy.

Starsi bydgoszczanie zapewne pamiętają, że na rogu ul. Podwale i Magdzińskiego w latach 90. XX w. mieścił się sklep Zakładów Rowerowych Romet. Kolejnym przeznaczeniem budynku była właśnie restauracja „Sphinx.”


Powiązane treści