Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

IV liga 2022/2023: Sportis Łochowo

Dodano: 05.08.2022 | 12:05

Na zdjęciu: W Sportisie Łochowo dokonano latem dużych zmian.

Fot. Szymon Fiałkowski

W Sportisie Łochowo doszło latem do dość dużych zmian. Kilku wiodących zawodników udało się jednak zatrzymać.

Po ponad dwóch latach z klubem rozstał się trener Robert Wójcik. Zastąpił go Remigiusz Kuś, który w czerwcu wywalczył awans do IV ligi z Pomorzaninem Serock. Początkowo chciał nieco odpocząć od pracy trenerskiej, ale ostatecznie zdecydował się przyjąć propozycję Sportisu.

– Chciałem zainwestować w siebie, uczestniczyć w kursach i stażach. W Sportisie będę miał taką możliwość. Co prawda nie odpocznę od piłki, ale przedstawiono mi takie warunki, że trudno było odmówić. Na każde moje żądanie słyszałem „tak”, więc trudno było mi na koniec powiedzieć „nie” – mówi szkoleniowiec o negocjacjach ze Sportisem.


ZOBACZ: SKŁADY WSZYSTKICH DRUŻYN IV LIGI


Najważniejszym ruchem kadrowym w Łochowie wydaje się zatrzymanie Mateusza Góry, który był kuszony przez kilka innych klubów. W Sportisie nie zobaczymy już za to Damiana Stasikowskiego, Mateusza Wiśniewski i Mateusza Zbiranka. W zamian pozyskano głównie młodych zawodników związanych z bydgoskimi klubami. Największym wzmocnieniem wydaje się sprowadzenie Macieja Sieradzkiego, który ostatnio grał w Pogoni Mogilno.

IV liga kujawsko-pomorska: Składy drużynSportis SFC Łochowo
Bramkarze: Jakub Andres, Maksymilian Tengowski
Obrońcy: Aleksandr Shpilevskii, Łukasz Tabisz, Jakub Kościecha, Igor Jeziorski, Marcin Lewicki, Olaf Lewandowski, Olaf Różycki, Marcin Lewicki
Pomocnicy:  Maciej Sieradzki, Mateusz Góra, Karol Żmijewski, Igor Kondrat, Jakub Nęcka, Mateusz Szymański, Dawid Tomczak, Kajetan Wojciechowski, Kamil Cistowski, Adam Łotoszyński, Artem Basistyi
Napastnicy: Michał Kalitta, Mikołaj Szmelc

Trener: Remigiusz Kuś (od lipca 2022)

Przybyli: Maciej Sieradzki (Pogoń Mogilno) Mikołaj Szmelc (Chemik Bydgoszcz), Jakub Nęcka (Warta Poznań), Łukasz Tabisz (Zawisza Bydgoszcz), Jakub Kościecha (Polonia Bydgoszcz), Adam Łotoszyński (BKS Bydgoszcz), Artem Basistyi (BKS Bydgoszcz), Igor Jeziorski (MUKS Bydgoszcz), Marcin Lewicki (Wda Świecie), Olaf Lewandowski (MUKS Bydgoszcz – w trakcie załatwiania), Olaf Różycki (Gwiazda Bydgoszcz – w trakcie załatwiania), Kamil Cistowski (Wisła Płock), Maksymilian Tengowski (Zawisza Bydgoszcz)

Ubyli: Damian Stasikowski, Mateusz Zbiranek (obaj Unia Solec Kujawski), Jordan Kowalczyk (AF Brzoza), Filip Menczyński (Unia Solec Kujawski), Mateusz Wiśniewski (Cuiavia Inowrocław), Marcin Dróż (wyjazd na studia), Oleksandr Ovsiak (Start Pruszcz), Marcin Krzywicki (koniec kariery), Adam Wiśniewski, Gracjan Witczak, Tomasz Niemyt, Roman Mavdryk, Steffen Andersen, Dawid Piotrowski,

Ostatnich pięć sezonów
2017/2018 – 11. miejsce (klasa okręgowa gr. I)
2018/2019 – 2. miejsce (klasa okręgowa gr. I)
2019/2020 – 4. miejsce (IV liga)
2020/2021 – 4. miejsce (IV liga)
2021/2022 – 6. miejsce (IV liga)

Rejestracja zawodników w klubach z lig regionalnych najczęściej trwa do ostatnich chwil. W związku z tym składy i listy transferów będą aktualizowane również w najbliższych dniach.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments