[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sportis Łochowo buduje skład na nowy sezon. Dwóch obcokrajowców dołączyło do IV-ligowca

Dodano: 28.07.2021 | 22:35

Na zdjęciu: Duńczyk Steffen Hanson Andersen został nowym piłkarzem IV-ligowego Sportisu Łochowo. W minioną sobotę strzelił trzy gole w sparingu z Budowlanym KS Bydgoszcz.

Fot. Aleksander Ryska

Tylko w środę (28 lipca) występujący w IV lidze Sportis Łochowo ogłosił pozyskanie trzech nowych zawodników. W tym gronie jest dwóch obcokrajowców.

Czwarty zespół minionego sezonu IV ligi poinformował, że do drużyny dołączyli 19-letni Rosjanin Aleksandr Szpilewski (obrońca, ostatnio gracz Arsienału Tuła), 21-letni Tomasz Niemyt (pomocnik, w minionym sezonie zawodnik występującego w grupie II klasy okręgowej Zdroju Ciechocinek) oraz 23-letni Duńczyk Steffen Hanson Andersen (skrzydłowy, dotąd występował w III-ligowym rodzimym klubie Boldklubben Avarta). Wcześniej do Łochowa przeniósł się m.in. obrońca Adrian Wróblewski (ostatnio Pomorzanin Toruń). Jak się dowiadujemy, zarówno Szpilewski, jak i Andersen związali się ze Sportisem dwuletnimi kontraktami.

Zmian kadrowych w drużynie trenera Roberta Wójcika jest znacznie więcej. W barwach Sportisu nie zobaczymy już bramkarza Michała Dumieńskiego (przeniósł się do beniaminka III ligi, Zawiszy Bydgoszcz), obrońcy Roberta Frasza (będzie graczem Polonii Bydgoszcz), innego defensora Huberta Branickiego (zakończył grę), napastnik Dylan Ruiz-Diaz został wypożyczony do II-ligowej Wisły Puławy, a obrońca Oskar Kujawka po dwóch latach powrócił do Unii Solec Kujawski.

Za Sportisem trzy sparingi: zremisowany 1:1 z Unią Janikowo oraz wygrane 3:1 z Wdą Świecie i 4:1 w minioną sobotę z Budowlanym KS Bydgoszcz (to w nim na listę strzelców wpisali się pozyskani Szpilewski i Andersen). W najbliższy weekend ostatni sparing drużyny z Łochowa – z Elaną Toruń. A już w piątek (30 lipca), w Osielsku odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu IV-ligowego, jak i występującej w Ekstralidze drużyny Sportis KKP Bydgoszcz.

Sportis Łochowo buduje skład na nowy sezon. Dwóch obcokrajowców dołączyło do IV-ligowca
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments