Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Spowodował kolizję i uciekł. Był pijany, miał narkotyki i nie posiadał prawa jazdy

Dodano: 16.01.2023 | 12:27

Na zdjęciu: 27-latek spowodował kolizję i uciekł.

Fot. Szymon Fiałkowski

Mężczyzna spowodował kolizję i uciekł. Dodatkowo był pod wpływem alkoholu, miał przy sobie narkotyki oraz nie posiadał prawa jazdy.

W czwartek, 12 stycznia 2023 roku po godz. 19:00 policja została wezwana do kolizji drogowej na drodze wojewódzkiej nr 551 w Trzcianie. Na miejscu funkcjonariusze zastali tylko jeden pojazd. Usłyszeli oni od zgłaszającego, że sprawca kolizji uciekł, ale udało mu się zapisać numer rejestracyjny.

Policjanci upewnili się, że zgłaszający nie odniósł obrażeń i jest trzeźwy, po czym wezwali wsparcie i ruszyli za sprawcą. Został on zatrzymany w sąsiedniej miejscowości. Badanie trzeźwości wykazało, że 27-latek miał ok. 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek z zawartością ponad 10 g marihuany. Dodatkowo, po sprawdzeniu jego danych w bazie, okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano próbki jego krwi do badań. Wyniki wskażą czy kierował on również będąc pod wpływem narkotyków. 27-latek niedługo usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, posiadania narkotyków, spowodowania kolizji i kierowania bez wymaganych uprawnień. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 3, bardzo wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Misza
Misza
1 rok temu

To już chyba 19 podobny przypadek od początku roku! Ktoś coś z tym robi? Przecież ćpun nie kupił tego w Biedronce. Ktoś prowadzi śledztwo odnośnie pochodzenia narkotyków? Jeszcze trochę i w Bydgoszczy będzie jak w jakimś murzyńskim Bronxie.