Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

IV liga 2022/2023: Start Pruszcz

Dodano: 05.08.2022 | 11:48

Na zdjęciu: Start Pruszcz zakończył miniony sezon w środku tabeli.

Fot. Szymon Fiałkowski

Start Pruszcz na dobre zadomowił się w gronie IV-ligowców. Latem w drużynie doszło do zmiany szkoleniowca i niewielkich korekt w składzie.

Miniony sezon przebiegł w Pruszczu bardzo spokojnie. Zespół prowadzony przez trenera Damiana Ejankowskiego przez praktycznie całe rozgrywki plasował się w rejonie środka tabeli, ostatecznie kończąc je na 9. miejscu. Zanosi się na to, że w tym sezonie będzie podobnie.

Najważniejszym wydarzeniem lata w Pruszczu była zmiana trenera. Damian Ejankowski będzie teraz pracował w A-klasowym, choć mającym wysokie aspiracje Tarpanie Mrocza. W Pruszczu zastąpił go Robert Wójcik. Uznany w regionie szkoleniowiec przez ponad dwa lata pracował w Sportisie Łochowo. Jego podopieczni zbierali dobre recenzje, choć w ostatnich miesiącach trudno było uniknąć wrażenia, że rozwój projektu w Łochowie nieco zwolnił.


ZOBACZ: SKŁADY WSZYSTKICH DRUŻYN IV LIGI


Latem Wójcik na brak ofert nie narzekał. Zainteresowany zatrudnieniem szkoleniowca był Pomorzanin Serock. Były też telefony z innych części Polski. – Mieszkam w Koronowie, więc Start był dla mnie dobrą propozycją także pod względem logistycznym – mówi nam Robert Wójcik.

W porównaniu do poprzedniego sezonu, z drużyną rozstali się Kamil Linkowski, Maciej Górzyński i – co może być szczególnie odczuwalne – Olaf Wójtowicz, który przeniósł się do Brodnicy. Do zespołu dołączyli za to między innymi Michał Igliński czy Patryk Jarantowicz. Wymóg gry młodzieżowca zabezpieczą wypożyczeni z Chemika Bydgoszcz Szymon Skorupa i Jan Rogowski (obaj rocznik 2003). Wychowankiem klubu z Glinek jest też Maksymilian Czarra (2005), który tak jak trener Wójcik i Oleksandr Ovsiak trafił do Pruszcza ze Sportisu Łochowo.

IV liga 2022/2023: Start PruszczStart Pruszcz
Bramkarze: Karol Drosdowski, Daniel Semrau
Obrońcy:  Maksymilian Czarra, Dawid Duma, Jakub Konopczyński, Jakub Kulpa, Jakub Mizdalski, Szymon Skorupa, Mateusz Szulc, Piotr Wójcik,
Pomocnicy: Robert Bross,  Daniel Czarnowski, Bartosz Czerwiński, Marcin Gaca, Michał Igliński, Patryk Jarantowicz, Wojciech Lewandowski, Oleksandr Ovsiak, Jan Rogowski, Marcin Wanat, Dominik Zieliński,
Napastnicy: Jakub Krukowski, Jakub Środa

Trener: Robert Wójcik (od lipca 2022)

Przybyli: Michał Igliński (Chełminianka Chełmno), Jakub Kulpa (Victoria Koronowo), Patryk Jarantowicz (Tarpan Mrocza), Jan Rogowski, Szymon Skorupa (obaj Chemik Bydgoszcz), Oleksandr Ovsiak, Maksymilian Czarra (obaj Sportis Łochowo)
Ubyli: Olaf Wójtowicz (Sparta Brodnica), Maciej Górzyński (Tarpan Mrocza), Kamil Linkowski (Chełminianka Chełmno)

Ostatnich pięć sezonów
2017/2018 – 8. miejsce (klasa okręgowa gr. 1)
2018/2019 – 4. miejsce (klasa okręgowa gr. 1)
2019/2020 – 1. miejsce (klasa okręgowa gr. 1)
2020/2021 – 16. miejsce (IV liga)
2021/2022 – 9. miejsce (IV liga)

Rejestracja zawodników w klubach z lig regionalnych najczęściej trwa do ostatnich chwil. W związku z tym składy i listy transferów będą aktualizowane również w najbliższych dniach.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments