[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Stokrotka z nowym magazynem w Bydgoszczy. W innej lokalizacji niż zapowiadano

Dodano: 22.01.2023 | 11:27

Na zdjęciu: Sieć sklepów Stokrotka wynajęła niemal 6,5 tysiąca metrów powierzchni biurowo-magazynowej w kompleksie Fortress Logistics Park przy ulicy Chemicznej.

Fot. mat. prasowe

Stokrotka wynajęła niemal 6,5 tysiąca metrów powierzchni biurowo-magazynowej w kompleksie Fortress Logistics Park przy ulicy Chemicznej. Wcześniej sieć sklepów planowała ulokować swoje centrum dystrybucji w kompleksie 7R Park Bydgoszcz na terenie dawnego Zachemu.

Stokrotka to sieć handlowa, która powstała w 1994 roku w Lublinie. Początkowo funkcjonowała pod nazwą Eden. Dziś należy do niej blisko 900 sklepów spożywczych w całym kraju – obecnie jej właścicielem jest litewska grupa Maxima, która niedawno zapowiedziała otwarcie kolejnych stu oddziałów sieci w Polsce. Z uwagi na planowany rozwój i wynikające z tego nowe potrzeby w zakresie logistyki, Stokrotka wynajęła blisko 6300 mkw. powierzchni magazynowej (wyposażonej dodatkowo w chłodnię) i około 200 mkw. powierzchni biurowej w Fortress Logistics Park Bydgoszcz. Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb najemcy.

Fortress Logistics Park Bydgoszcz to kompleks magazynowy znajdujący się przy ulicach Chemicznej i Mokrej. Docelowo ma składać się z sześciu nowoczesnych hal o łącznej powierzchni 90 tysięcy mkw. – Cieszymy się, iż nasz park został doceniony przez kolejną firmę. Jest to tym bardziej satysfakcjonujące z uwagi na fakt, że powierzchnia najmu mieści się w budynku, który jest pierwszą samodzielnie realizowaną inwestycją deweloperską Fortress w Europie. Sprostanie oczekiwaniom jednego z liderów rynku FMCG jest potwierdzeniem słuszności strategii, mającej na celu budowanie obiektów w ponadczasowym standardzie technicznym – dodaje Aleksander Kobyliński, Senior Leasing & Asset Manager z Fortress REIT Limited.

Transakcja z udziałem Stokrotki jest o tyle interesująca, że wcześniej sieć miała ulokować swoje centrum dystrybucji na terenach pozachemowskich – a konkretnie w 7R Park Bydgoszcz. Pod koniec 2021 roku polski deweloper powierzchni magazynowej ogłosił, że to właśnie litewska sieć sklepów spożywczych oraz firma Rohlig Suus będą pierwszymi najemcami parku przy ulicy Wojska Polskiego.

Jak informowaliśmy niedawno, Rohlig Suus otworzył już swój magazyn w 7R Parku, lecz Stokrotka wybrała jednak lokalizację przy Chemicznej. Dlaczego? Według naszych nieoficjalnych informacji, jedną z przyczyn miało być skażenie terenu i brak zgody sanepidu na prowadzenie tam działalności. Magazyn mieści się bowiem na terenach dawnego Zachemu, które wciąż – mimo regularnego poruszania tematu przez wielu bydgoskich społeczników – nie zostały zrekultywowane.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leo
Leo
6 dni temu

Tyle budują hal a ulice nie bardzo dostosowane do TIRów i ta nieszczęsna budowa chodnika ze ścieżka rowerową, może da się dokończyć w ramach jakiegoś czynu towarzyszy pissowsjich.