Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
13C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleStraż miejska pilnuje ruchu na Wyspie Młyńskiej. Przez kilka dni wystawiła mandaty na ponad 20 tysięcy złotych!
wyspa młyńska bydgoszcz
06.07.2021 | 18:39

Straż miejska pilnuje ruchu na Wyspie Młyńskiej. Przez kilka dni wystawiła mandaty na ponad 20 tysięcy złotych!

Na zdjęciu: Zmiany w ruchu na Wyspie Młyńskiej towarzyszą niedawnemu otwarciu tarasów przy Młynach Rothera. Są one także efektem wyraźnej dominacji ruchu pieszego i rowerowego w tej części Bydgoszczy.

Fot. Błażej Bembnista

Od końca czerwca Wyspa Młyńska jest „strefą komfortu” dla pieszych i rowerzystów – nowa organizacja ruchu ograniczyła zmotoryzowanym mieszkańcom dostęp do Wyspy Młyńskiej. Zasad wnikliwie pilnuje straż miejska, która początkowo pouczała kierowców, ale obecnie nie ma żadnej tolerancji dla tych, którzy łamią przepisy: wystawili oni łącznie ponad 200 mandatów, dzięki którym miejska kasa zyska ponad 20 tysięcy złotych.

W połowie maja prezydent prezydent Rafał Bruski ogłosił, że drogowcy wystąpili do policji o uzgodnienie zmiany organizacji ruchu na Wyspie Młyńskiej. –Chcemy, aby była ona strefą komfortu dla pieszych i rowerzystów – ogłosił. Zgodnie z wprowadzonymi 25 czerwca zmianami w ruchu, do wjazdu na teren Wyspy uprawnieni są użytkownicy rowerów, e-hulajnóg, urządzeń transportu osobistego oraz kierujący oznakowanymi pojazdami służb miejskich i ratunkowych i dojeżdżający do obiektów przy ul. Mennica i Tamka. Ponadto, na terenie Wyspy zabronione jest parkowanie pojazdów pod groźbą ich odholowania. Sporą zmianą było też zamknięcie dla ruchu kołowego mostu w ciągu ulicy Ku Młynom.


CZYTAJ TAKŻE: W weekend spore zmiany w ruchu w Bydgoszczy


W związku z powyższymi zmianami bydgoscy strażnicy miejscy oraz pracownicy monitoringu miejskiego podjęli działania mające na celu czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym obowiązującym w tym rejonie miasta. – Przez pierwsze trzy dni działań niesfornych kierowców pouczano oraz zwracano uwagę na nowe oznakowanie drogowe, ale od poniedziałku 28 czerwca nie było już taryfy ulgowej dla sprawców wykroczeń komunikacyjnych – nie ukrywają municypalni. 1 lipca informowali, że przez kilka dni polityka „zero tolerancji” sprawiła, że wystawili oni 59 mandatów karnych na kwotę 5900 złotych.

Od 1 do 5 lipca strażnicy podjęli kolejne 168 interwencji mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym na Wyspie Młyńskiej. – Na skutek powyższych działań wylegitymowano 168 osób – pouczając 11 oraz ukarano mandatami karnymi 157 na kwotę 16 400 złotych. Strażnicy również stosują pouczenia w stosunku do kierujących pojazdami – informuje st. inspektor Piotr Mróz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści