Bydgoszcz
3C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 2km/h NE
H 5 • L 1
21C
Czw
21C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaStudniówka w IX LO w Bydgoszczy 2022 [ZDJĘCIA]
21.01.2022 | 08:59

Studniówka w IX LO w Bydgoszczy 2022 [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Piotr Ulanowski

Na miejsce swojej zabawy na 100 dni przed maturą młodzież wybrała restaurację w Hotelu Best Inn przy ul. Łochowskiej.

Przełomowym w historii dziewiątki był rok 2002. Wówczas szkoła zmieniła swoją siedzibę i przeprowadziła się z ul. Sobieskiego w centrum miasta na ul. Nałkowskiej na Wyżynach. Połączyła się z funkcjonującym wtedy w tej placówce gimnazjum, tworząc Zespół Szkół nr 4. Wkrótce rozpoczęły się szeroko zakrojone prace remontowe które stopniowo zmieniały wygląd budynku.

W kolejnych latach została otwarta pierwsza w Bydgoszczy klasa kończąca się maturą międzynarodową. Corocznie uczniowie dziewiątki biorą udział w konkursach, olimpiadach i projektach odnosząc w nich sukcesy. Wielu z nich odnosi także liczne sukcesy w sporcie.

Pisząc o IX LO, należy pamiętać, że część odpowiedzialności za szkołę spoczywa w rękach samych uczniów. Prężnie działający, demokratycznie wybrany samorząd uczniowski od wielu lat skutecznie wypełnia powierzone mu funkcje. Jego członkowie, oprócz organizacji imprez i akcji na terenie szkoły, uczestniczą w wielu wydarzeniach i przedsięwzięciach poza nią. Należy tu wspomnieć choćby o pracach w Młodzieżowej Radzie Miasta Bydgoszczy czy debatach samorządowych za których prowadzenie uzyskują wyróżnienia i nagrody.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments