Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sześć lat Nexery. W jakich lokalizacjach można skorzystać z jej światłowodu?

Dodano: 12.10.2023 | 07:45

Na zdjęciu: Nexera to multi-światłowodowy operator, który buduje i zarządza szerokopasmową infrastrukturą telekomunikacyjną.

Fot. Nexera

Nexera to multi-światłowodowy operator, który buduje i zarządza szerokopasmową infrastrukturą telekomunikacyjną. Pod koniec września na spotkaniu z przedstawicielami samorządu oraz lokalnego biznesu spółka zaprezentowała zrealizowane na terenie Kujaw i Pomorza projekty. Firma jest obecna także w Bydgoszczy i jej okolicach – dowiedz się, w jakich konkretnie lokalizacjach.

Powstała w 2017 roku Nexera buduje sieć multi-światłowodową w czterech regionach centralnej i północno-wschodniej Polski – w tym na Kujawach i Pomorzu – ze środków własnych oraz projektów realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). – Wybieraliśmy te obszary w taki sposób, by były one spójne – podkreśla w rozmowie dla MetropoliaBydgoska.PL Piotr Wieczorkiewicz, członek zarządu ds. operacji w firmie Nexera.

Sześć lat Nexery. W jakich lokalizacjach można skorzystać z jej światłowodu?

Zobacz również:

W tym miejscu mają rozwijać się bydgoskie start-upy. Centrum Rozwoju czeka na najemców

Sieć jest dostępna dla ponad 60 operatorów telekomunikacyjnych: począwszy od najważniejszych, takich jak UPC/Play, Orange, Netia czy Vectra, ale też lokalnych. Jednym z nich jest bydgoska spółka RFC. Za pomocą infrastruktury Nexery jej zasięg wykracza daleko poza Bydgoszcz, co sprawia, że zyskuje coraz większe znaczenie na polskim rynku telekomunikacyjnym.

Nexera jest obecna także w Bydgoszczy i okolicach – stąd też pod koniec września w mieście nad Brdą odbyła się prezentacja kolejnej edycji autorskiego raportu #RegionyNexery. – Udało nam się zbudować firmę, która ma w zasięgu ponad 650 tysięcy gospodarstw domowych, w tym ponad 100 tysięcy w województwie kujawsko-pomorskim. Mamy w nim aż 25 tysięcy klientów – podkreślał prezes Nexery Jacek Wiśniewski.

Te liczby świadczą o rozwoju Nexery, ale firma zamierza zbudować jeszcze więcej multi-światłowodów i podłączać jeszcze większą liczbę mieszkańców do szybkiego Internetu. A dostęp do niego – zwłaszcza w obszarach podmiejskich – nadal jest utrudniony. Ostatnie trzy lata przyniosły rozwój pracy i nauki zdalnej, która bez dynamicznego łącza jest praktycznie niemożliwa. Nexera podkreśla, że jej celem jest podłączenie do światłowodu nie tylko klientów, którzy do tej pory nie mieli do niego dostępu, ale też tych, którzy już znajdują się w jego zasięgu, ale nie korzystają z jego możliwości.

Dostęp do stałego, szybkiego łącza wpływa nie tylko na jakość życia czy możliwość większej elastyczności zatrudnienia. Według danych z raportu #RegionyNEXERY2023 52% mieszkańców Kujaw i Pomorza podkreśla, że dzięki budowie światłowodu wartość ich nieruchomości wzrosła.

Prezes Wiśniewski podkreśla, że Nexera ściśle współpracuje z samorządowcami, którzy najlepiej znają potrzeby lokalnej społeczności. Przykładem takiego działania były spotkania m.in. z wójtem gminy Białe Błota Dariuszem Fundatorem. W jakich podbydgoskich gminach znajdziemy infrastrukturę Nexery? Oprócz gminy Białe Błota są to Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Koronowo, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Sicienko i Solec Kujawski.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian
Adrian
7 miesięcy temu

Zapytajcie ich w jaki sposób montowali światłowód przy Kościuszki, że nie da się zmienić operatora bo „nie ma infrastruktury”