Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa sygnalizacja świetlna w Bydgoszczy! Przejścia dla pieszych będą bezpieczniejsze

Dodano: 25.11.2022 | 10:56

Na zdjęciu: W Bydgoszczy postawiono więcej sygnalizatorów świetlnych.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Kolejne przejścia dla pieszych w Bydgoszczy zyskują sygnalizację świetlną. Niedługo rozpoczną się następne prace.

Jedna z sygnalizacji świetlnych wzbudzana przyciskami powstała przy istniejącym przejściu dla pieszych między ogrodem botanicznym a budynkami UKW. Zostały również zainstalowane lampy doświetlenia wertykalnego po północnej stronie skrzyżowania Pelplińska/Witkiewicza/Taterników. Obecnie działa w trybie ostrzegawczym i wkrótce zostanie włączony pełny program.

W przyszłym tygodniu zostanie włączona w trybie pulsacyjnym sygnalizacja przy ul. Nad Torem przy szkole podstawowej. Istniejące już lampy z doświetlenia zostały przeniesione z tego miejsca na ul. Wiśniową przy skrzyżowaniu z ul. Nakielską. Ma również powstać sygnalizacja świetlna w Łęgnowie Wsi przy skrzyżowaniu z ul. Plątnowską.

W ostatnim czasie zostało zrealizowanych kilka innych inwestycji w celu poprawy bezpieczeństwa i wygody pieszych. Przebudowano skrzyżowanie ul. Powstańców Wielkopolskich z ul. Niemcewicza, na którym powstał plac z ławkami i zielenią.

Zrewitalizowany został również ciąg dla pieszych na al. Ossolińskich oraz wytyczono tam pas ruchu dla rowerów. Przebudowane zostały też chodniki na ul. Powstańców Wielkopolskich przy skrzyżowaniu z ul. Lelewela.

Niedługo zakończą się prace przy budowie drogi przy stadionie Polonii. Została również skorygowana liczba pasów ruchu na ul. M. Ogińskiego przy skrzyżowaniu z ul. Berwińskiego. Prace zostały wykonane zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Infrastruktury i wytycznymi ekspertów od bezpieczeństwa ruchu.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
1 rok temu

Czy ktoś w tym mieście zdurniał? Kolejna sygnalizacja paraliżująca ruch i powodująca smog?! Aby określić pomysły ZDMiKP trzeba by użyć niecenzuralnych słów! Ludzie, ogarnijcie się!

Jan
Jan
1 rok temu

Niezły urzędniczy bełkot: „została skorygowana liczna pasów na Ogińskiego”.
A nie można napisać „bezsensownie zmniejszona”? Najlepiej „skorygujcie” liczbę wszystkich pasów do zera i niech wszyscy jeżdżą tym „doskonałym” bydgoskim zbiorkomem…