Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Awaria sygnalizacji na ważnym skrzyżowaniu w Osielsku. Kiedy zostanie usunięta?

Dodano: 18.05.2022 | 20:20

Na zdjęciu: Na skrzyżowaniu Szosy Gdańskiej z Centralną i Kolonijną nie działa sygnalizacja świetlna.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Od trzech dni nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Szosy Gdańskiej z Centralną i Kolonijną w Osielsku. Awaria ma zostać usunięta w przyszłym tygodniu.

Skrzyżowanie z dawną DK 5 (obecnie jest to droga wojewódzka nr 239) z Centralną i Kolonijną to jeden z najruchliwszych punktów na terenie Osielska. Od poniedziałku nie działa tam sygnalizacja świetlna. Jednych kierowców to martwi (przez trzy dni trwania awarii doszło tam już do kolizji), lecz jak czytamy na grupie Osielsko Gmina – Mieszkańcy, inni są zadowoleni z wyłączenia świateł, ponieważ zwiększyło to płynność ruchu.


CZYTAJ TAKŻE: Wandale niszczą skwer w Niemczu. Gmina wylicza straty i apeluje o zgłaszanie dewastacji


W środę gmina Osielsko przekazała informację od Zarządu Dróg Wojewódzkich, wedle której usunięcie awarii sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Szosa Gdańska/Centralna/Kolonijna nastąpi dopiero w przyszłym tygodniu. – Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności wjeżdżając na skrzyżowanie i zwrócenie uwagi na pieszych, którzy korzystają z przejść – dodają urzędnicy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
Mirek
1 rok temu

Niestety jako Gmina jesteśmy lekceważeni w zakresie przebudowy tego skrzyżowania. Zarówno poprzednio GDDKiA, jak i teraz Zarząd Dróg Wojewódzkich nic nie robi w tym temacie. Najwyższa pora przypomnieć naszym przedstawicielom w Radzie Województwa kto ich wybrał i dlaczego nie starają się pomóc naszej Gminie w dostosowaniu tego skrzyżowania do wymaganych warunków BRD.