Szpital Miejski zyska Centrum Rehabilitacji. Prace budowlane na finiszu
Dodano: 20.07.2019 | 10:32Na zdjęciu: Wizualizacja budynku Centrum Rehabilitacji w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim.
Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy
Budowa nowego Centrum Rehabilitacji przy Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy wchodzi w końcową fazę. Pacjenci będą mogli skorzystać z jego usług na przełomie 2019 i 2020 roku.
Nowa część szpitala powstaje w miejscu rozebranego budynku tak zwanej „starej kuchni”. Budowa obiektu z trzema kondygnacjami nadziemne i podpiwniczeniem ruszyła w sierpniu ubiegłego roku. Niespełna rok później budynek jest niemal gotowy – aktualnie wykonawca (firma Wegner, która buduje też centrum demonstracyjne na terenie parku przemysłowego) prowadzi prace wykończeniowe w jego wnętrzach.
Zobacz również:
Szpital Miejski w rozbudowie. Powstaje Centrum Rehabilitacji
– Wszystkie prace idą zgodnie z harmonogramem. Jesteśmy zadowoleni z ich postępu. Pierwszych pacjentów chcielibyśmy przyjąć już pod koniec tego, lub najdalej na początku przyszłego roku – tłumaczy Anna Lewandowska, Dyrektor Naczelny Szpitala Miejskiego.
Koszt inwestycji wraz z zakupem nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego (m.in. roboty do nauki chodzenia czy do reedukacji kończyn górnych) wyceniono na 24 miliony złotych. Szpital Miejski pozyskał na realizację tego zadania dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie 4 milionów złotych.
– W nowym budynku stworzymy blisko 300-metrową salę rehabilitacyjną. Pacjenci będą ćwiczyć wspólnie. Będą mogli się wzajemnie motywować, wspierać w walce o zdrowie. Tak leczy się w najlepszych klinikach świata. To przynosi znakomite efekty – podkreśla dr Łukasz Sielski, kierownik Zakładu Rehabilitacji. W ramach centrum działać będzie Zakład Fizjoterapii, Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej oraz Oddział Rehabilitacji Neurologicznej. Na specjalistyczną pomoc będą mogli tam liczyć także pacjenci po udarach, po zawałach serca czy dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego.
Jak podkreśla Urząd Miasta Bydgoszczy, Centrum Rehabilitacji zajmie powierzchnię blisko 1500 metrów kwadratowych. Na trzech kondygnacjach jednocześnie leczyć będzie można nawet 100 pacjentów. Warto dodać, że w zakres projektu wchodzi też modernizacja dróg dojazdowych, chodników i inne prace związane z zagospodarowaniem terenu przyległego do modernizowanego budynku.
- Posłowie Bogucki i Schreiber przekonują: Sytuacja finansowa samorządów nie uległa zmianie - 11 grudnia 2024
- Konfederacja z rózgą dla rządu Tuska. „Tłuste koty PiS-u zostały zamienione na tłuste koty KO i PSL” - 11 grudnia 2024
- Sztuka wychodzi z Politechniki. Uczelnia nawiązała współpracę z III LO - 11 grudnia 2024