Bydgoszcz
16C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 18 • L 15
16C
Sr
19C
Czw
24C
Pt
17C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeSzybka reakcja ratusza. Trwa ponowny przetarg na projekt nabrzeża w Starym Fordonie
REWITALIZACJA STAREGO FORDONU
16.07.2018 | 10:30

Szybka reakcja ratusza. Trwa ponowny przetarg na projekt nabrzeża w Starym Fordonie

Po tygodniu od unieważnienia pierwszego postępowania miasto po raz drugi zaprasza wykonawców do rywalizacji o zamówienie dotyczące Starego Fordonu.

Na zdjęciu: Koncepcja firmy Pas Projekt posłuży zwycięzcy przetargu do stworzenia właściwego projektu przebudowy nabrzeża Wisły.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Do pierwszego przetargu na wykonanie projektu budowlanego nabrzeża Wisły w Starym Fordonie nie zgłosił się żaden chętny. Informacja o unieważnieniu postępowania spotkała się z falą krytyki i kolejnymi głosami o opóźnieniu oczekiwanej rewitalizacji i dalszej marginalizacji Fordonu. Po tygodniu ratusz ponowił jednak starania o znalezienie wykonawcy.

Informacja o rozpoczęciu pierwszego postępowania pojawiła się w Biuletynie Informacji Publicznej 21 czerwca. W ramach rewitalizacji nabrzeża ma powstać miejsce do wodowania jednostek pływających, a także infrastruktura do rekreacji i wypoczynku. Wstępna koncepcja autorstwa firmy Pas Projekt uwzględnia m. in. realizację toru do jazdy rowerem (tzw. pumptracku) czy boisk sportowych.

Do przetargu nie zgłosił się jednak żaden chętny. Wydział zamówień publicznych musiał unieważnić postępowanie. Decyzja wywołała jednak oburzenie mieszkańców Starego Fordonu. Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu napisało na Facebooku, że tego typu działania świadczą o tym, że „Stary Fordon ma bardzo niski priorytet w pracach prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz”.


CZYTAJ WIĘCEJ: Przetarg na rewitalizację nabrzeża w Starym Fordonie unieważniony


Ratusz nie czekał jednak z ogłoszeniem ponownego przetargu na wykonanie projektu. 13 lipca rozpoczęła się ponowna procedura wyboru firmy, która wykona ostateczną wizję nabrzeża nad Wisłą. Termin składania ofert wyznaczono na 25 lipca. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem zgłosi się choć jedna firma, która będzie zainteresowana wykonaniem prac. Koncepcja budowlana ma być bowiem wykonana do połowy przyszłego roku – urząd miasta obiecuje, że rewitalizacja nabrzeży powinna ruszyć w 2020 roku.

Niebawem ma także rozpocząć się inny, bardzo oczekiwany przez mieszkańców Fordonu przetarg. Jak poinformował na Facebooku prezes Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu Rafael Prętki, firma Pas Projekt złożyła w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej projekt wykonawczy przebudowy ulicy Bydgoskiej wraz z okolicznymi uliczkami. Drogowcy mają w ciągu najbliższych dwóch tygodni ogłosić postępowanie, które wyłoni wykonawcę prac. Stan ulicy Bydgoskiej był jednym z powodów powstania w Starym Fordonie ruchu społecznego, który rozpoczął walkę o przyspieszenie działań rewitalizacyjnych w tej części Bydgoszczy.