Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeBydgoskie TE Connectivity się rozwija. Zobacz nowy wydział od środka [ZDJĘCIA]
29.09.2022 | 16:28

Bydgoskie TE Connectivity się rozwija. Zobacz nowy wydział od środka [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Bydgoski oddział TE Connectivity oficjalnie otworzył nowy wydział wtryskarek. Mieści się on na terenie po zakładach chemicznych Zachem. Jest to druga – po zakładzie przy Unii Lubelskiej – siedziba firmy, która wywodzi się z dawnych zakładów Eltra.

Historia bydgoskiego oddziału TE Connectivity sięga… stu lat. W 1923 roku inżynier Stefan Ciszewski założył niewielki zakład, który w okresie dwudziestolecia międzywojennego stał się jedną z największych firm elektrotechnicznych w Polsce. Po drugiej wojnie światowej na bazie przedsiębiorstwa Ciszewskiego powstały zakłady, które od 1956 roku nosiły nazwę Eltra. W okresie przemian ustrojowych część zakładu, odpowiedzialna za produkcję złącz i narzędzi, została wyodrębniona, a w 1997 roku wykupiona przez spółkę AMP. Od 1999 roku jest natomiast częścią Tyco Electronics, wchodząca w skład koncernu TE Connectivity.

W czwartek, 29 września TE Connectivity oficjalnie otworzyła nowy wydział wtryskarek. Został on przeniesiony z ulicy Unii Lubelskiej na ulicę Krzywca, znajdującą się na terenie dawnego Zachemu. W budynku o powierzchni 4500 mkw. zamontowano siedem najnowocześniejszych maszyn Fanuc. Łączny koszt inwestycji infrastrukturę wydziału oraz zakup kolejnych maszyn to ponad 700 tysięcy dolarów, a nie jest to koniec nakładów, gdyż wydział ma się rozwinąć. W przyszłym roku ma bowiem zyskać siedem nowych maszyn.

Bardzo się cieszymy, że nasza firma prężnie się rozwija. Dziś zatrudniamy 1300 osób i znajdujemy się w trzech lokalizacjach na terenie Bydgoszczy: przy Unii Lubelskiej, przy Krzywca i w parku Panattoni, gdzie mamy centrum dystrybucyjne. Zakład w Bydgoszczy jest najważniejszym miejscem na polskiej mapie TE Connectivity – mówił Rafał Radwański, dyrektor zakładu. Dodał on, że ulokowanie wydziału wtryskarek na terenach pozachemowskich trwało 10 miesięcy, z czego trzy miesiące zajęło ustawienie i uruchomienie wszystkich maszyn. – Mimo to ani na moment nie przerwaliśmy produkcji – chwalił się dyrektor.

Obecny na otwarciu prezydent Rafał Bruski podkreślił, że TE Connectivity to „ukryta perła”. – W Bydgoszczy są firmy – takie jak wasza – o których mało kto wie. Firmy, które rozwijają się dynamicznie, współpracują z największymi koncernami na świecie i wygrywają swoją jakością i terminowością. Cieszę się z pomyślnego rozwoju firmy – mówił prezydent.

Na uroczystość otwarcia nowego wydziału wtryskarek TE Connectivity przybył także zastępca prezydenta Michał Sztybel, prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Edyta Wiwatowska oraz członek zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego Doliny Narzędziowej Piotr Terlecki.

CZYTAJ WIĘCEJ O BYDGOSKIM ODDZIALE TE CONNECTIVITY

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wlodek
Wlodek
1 rok temu

No pięknie.