Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wielkie zmiany na skrzyżowaniu Toruńskiej i Kazimierza Wielkiego. Potrwają kilka miesięcy [MAPA]

Dodano: 31.01.2023 | 10:40

Na zdjęciu: Zmiany na skrzyżowaniu Toruńska/Kazimierza Wielkiego wprowadzone zostaną w nocy z niedzieli na poniedziałek (5/6 lutego).

Fot. ZDMiKP

W nocy z niedzieli na poniedziałek (5/6 lutego) nastąpią kolejne spore zmiany w ruchu związane z budową nowych mostów Kazimierza Wielkiego. Skrzyżowanie Toruńskiej z Kazimierza Wielkiego zostanie częściowo zamknięte – by przejechać z Kapuścisk na Bartodzieje, trzeba będzie skierować się na Nowotoruńską, potem na tymczasowe rondo, a następnie wjechać na most poprzez tymczasową drogę objazdową wzdłuż Toruńskiej.

W ostatnim raporcie z budowy nowych przepraw pomiędzy Kapuściskami a Bartodziejami ZDMiKP zapowiedział, że w najbliższym czasie wprowadzone zostaną spore zmiany w ruchu w obrębie skrzyżowania Toruńskiej z Kazimierza Wielkiego. Wzdłuż Toruńskiej przy ogrodach działkowych, na odcinku od ulicy Nastrojowej do mostu powstała tymczasowa jezdnia, która miała służyć jako objazd placu budowy.

Szczegóły zmian poznaliśmy we wtorek, 31 stycznia. ZDMiKP podkreśla, że zostaną one wprowadzone w nocy z niedzieli na poniedziałek (5-6 lutego) i wiążą się z koniecznością realizacji połączenia istniejącego torowiska przy Toruńskiej z tym, które powstaje na nowym moście. Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać przez kilka miesięcy – przy dotychczasowym tempie robót prowadzonych przez firmę Trakcja można przewidywać, że prace potrwają co najmniej do przełomu lata i jesieni.

Ogromne zmiany na skrzyżowaniu Toruńska/Kazimierza Wielkiego

Jak podkreślają drogowcy, od poniedziałku zamknięta zostanie możliwość bezpośredniego wjazdu na most Kazimierza Wielkiego z ulicy Toruńskiej i od strony Kapuścisk. Na przeprawę będzie można dojechać (i wyjechać z niej) tylko i wyłącznie poprzez objazd, poprowadzony wspomnianą drogą tymczasową wzdłuż Toruńskiej. By wjechać na most od strony ulicy Kaczyńskiego, należy skręcić w ulicę Nowotoruńską, na tymczasowym rondzie skręcić w Toruńską i skierować się na drogę objazdową przy ogródkach działkowych.

ZDMiKP dodaje, że jadąc Kazimierza Wielkiego od Kapuścisk będzie można skręcić w Toruńską w prawo (kierunek Łęgnowo) oraz analogicznie z Toruńskiej w lewo na Kazimierza Wielkiego. Toruńską nie pojedziemy za to prosto: kierowcy jadący od ronda Toruńskiego na Łęgnowo będą musieli skorzystać z ulicy Nowotoruńskiej i na skrzyżowaniu z Kazimierza Wielkiego skręcić na południe i skręcić w Toruńską, by wrócić na stałą trasę. – Odcinek ul. Toruńskiej będzie służył tylko jako dojazd do prywatnych posesji – podkreśla Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Początkowo drogowcy zakładali, że mimo zmian na skrzyżowaniu Toruńskiej z Kazimierza Wielkiego, na skrzyżowaniu z Nowotoruńską ruch nadal będzie sterowany sygnalizacją świetlną. Ostatecznie jednak zmienili zdanie: w nocy z niedzieli na poniedziałek na skrzyżowaniu Nowotoruńska/Kazimierza Wielkiego powstanie tymczasowe rondo.

Szczegóły zmian można zobaczyć na poniższej grafice

Wielkie zmiany na skrzyżowaniu Toruńskiej i Kazimierza Wielkiego. Potrwają kilka miesięcy [MAPA]

Zmiany w komunikacji. Linia 59 pojedzie inaczej

Pomimo zamknięcia części skrzyżowania Toruńskiej i Kazimierza Wielkiego, ruch tramwajowy na Toruńskiej będzie odbywał się bez zmian. Przypomnijmy, że na tym odcinku obecnie kursują linie 6, 7 i 8, a także tramwaje jadące do i z zajezdni Toruńska.


ZOBACZ TAKŻE: Po roku tramwaj znów pojawił się na Perłowej. Na razie testowo [WIDEO]


Zmodyfikowana zostanie natomiast trasa linii autobusowej nr 59. Od poniedziałku (6 lutego) będzie ona kursować trasą objazdową przez ulice: Toruńską, rondo Toruńskie, most Pomorski, Wyszyńskiego, Skłodowskiej-Curie.

Po zmianie trasy, linia 59 nie będzie obsługiwał przystanków na Bartodziejach, ulicy Fordońskiej i Kazimierza Wielkiego,; będzie natomiast zatrzymywać się na przystankach Rondo Skrzetuskie (kierunek Kapuściska/Łęgnowo), Rondo Fordońskie (w obydwu kierunkach), Rondo Toruńskie (kierunek Kapuściska/Łęgnowo – w istniejącej zatoce przy ulicy Toruńskiej; kierunek Błonie – na tymczasowym przystanku po skręcie w prawo na moście Pomorskim), Toruńska/Łuczniczki (w obydwu kierunkach – przystanek istniejący), Nowotoruńska – prezydenta Lecha Kaczyńskiego (kierunek Kapuściska/Łęgnowo – przystanek tymczasowy, kierunek Błonie – przystanek istniejący).

Jednocześnie informujemy, że przystanek Kazimierza Wielkiego /Toruńska dla linia nr 36N w kierunku Nakielska/Lisia, Belma będzie zawieszony. Linia ta będzie korzystać z przystanku Nowotoruńska / Prezydenta Lecha Kaczyńskiego – dodają drogowcy.

SPRAWDŹ TAKŻE: Bydgoscy pasjonaci Formuły 1 – Budnik i Pokrzywiński – dołączają do Viaplay

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments