Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 12 • L 11
9C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
13C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleTragiczne dni nad wodą w regionie. Utonęły trzy osoby
straż pożarna_ nurkowie_ poszukiwania zaginionych Wąsosz_ Maciej Rejment
10.06.2019 | 15:36

Tragiczne dni nad wodą w regionie. Utonęły trzy osoby

Do tragedii doszło w minionym tygodnie na terenie naszego regionu.

Na zdjęciu: W trakcie ostatnich dni, służby z wody wyłowiły ciała trzech osób.

Fot. Maciej Rejment

Co prawda wakacje rozpoczynają się za dwa tygodnie, ale w regionie nad wodą życie w ciągu minionego tygodnia już straciły trzy osoby. – Pomimo tego, że sezon na kąpiele wodne jeszcze się nie rozpoczął, już dziś apelujemy o rozsądek i wyobraźnię podczas korzystania z kąpielisk – mówią policjanci.

Czarna seria rozpoczęła się w połowie ubiegłego tygodnia, kiedy to na jeziorze w Okoninie (okolice Golubia-Dobrzynia), odbyła się akcja ratunkowa wędkarza. Mężczyzna podczas łowienia ryb wpadł do wody, a po jego wyłowieniu przeprowadzona resuscytacja krążeniowo-oddechowa nie przyniosła skutku. Pomimo akcji reanimacyjnej, nie udało się go uratować.

Do dwóch kolejnych tragedii doszło w miniony weekend. Jak już informowaliśmy na naszych łamach, w jeziorze w Górznie utonął 29-letni mężczyzna, który uczestniczył w wieczorze kawalerskim. Jego ciało wyłowiono w sobotę po kilkunastu godzinach akcji poszukiwawczej przez służby. Wczoraj natomiast w rejonie Małego Jeziora Żnińskiego utonął 24-letni mężczyzna z Ukrainy. – Około godziny 16:00 dyżurny żnińskiej policji otrzymał zgłoszenie o nagłym zgonie w rejonie Małego Jeziora Żnińskiego. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że przebywający na plaży młody mężczyzna skoczył z drewnianego pomostu do wody „na główkę” – mówi asp. sztab. Edyta Gościńska z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

Niestety, w miejscu w którym Ukrainiec było na tyle płytko, że ten zginął na miejscu. Przyczyny wszystkich trzech tragedii ustalają policjanci pod nadzorem prokuratury. Ciała mężczyzn zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści