[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tragiczny bilans pożaru w Bydgoszczy. Służby ratownicze podsumowują akcję [WIDEO]

Dodano: 25.08.2022 | 13:00

Na zdjęciu: Strażacy gasili pożar przez 6 godzin.

Fot. KWP Bydgoszcz

Po wielu godzinach udało się ugasić pożar w budynku przy Jarze Czynu Społecznego w Bydgoszczy. Państwowa Straż Pożarna i policja przekazują szczegóły dotyczące zdarzenia.

Wczoraj, po otrzymaniu zgłoszenia o godz. 11:55, na miejsce zostały wysłane 4 zastępy straży pożarnej. Na miejscu strażacy zastali mocno rozwinięty pożar. Trzy dwuosobowe zespoły zaczęły przeszukiwać pomieszczenia w celu odnalezienia i ewakuowania pozostałych tam osób. Na miejsce zaczęły być wysyłane kolejne zastępy, a policja zabezpieczyła miejsce zdarzenia.

W momencie kulminacyjnym pożar gasiło 11 zastępów, czyli 60 strażaków – mówi starszy kapitan Karol Smarz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

Podczas gaszenia pożaru w pomieszczeniach znaleziono zwłoki trzech osób. Ofiary to 71-letnia kobieta, roczna dziewczynka i mężczyzna, którego tożsamość próbuje ustalić policja. Poszkodowanych zostało 13 osób, w tym dwóch strażaków. Jeden z nich zasłabł podczas gaszenia pożaru, a drugi trafił do szpitala po tym, jak spadł na niego element konstrukcji budynku. Obecnie w szpitalu znajduje się 8 osób, z czego 3 w stanie bardzo poważnym.

Jak podaje Państwowa Straż Pożarna, pożar udało się ugasić po 6 godzinach. Po tym rozpoczęto prace rozbiórkowe konstrukcji i odgruzowywanie pomieszczeń, w których doszło do zawalenia.

Dziś, 25 sierpnia 2022 roku policja i biegły do spraw pożarnictwa przeprowadzają oględziny miejsca zdarzenia. Jak podaje policja, pod nadzorem prokuratora są zbierane dowody, przesłuchiwani świadkowie, zbierane informacje i zabezpieczana jest dokumentacja w celu ustalenia przyczyny pożaru.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments