Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 4 • L 2
1C
Pt
4C
Sob
4C
Nd
6C
Pon
7C
Wt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeTramwaje na Szarych Szeregów. Próba generalna przed powrotem na Górny Taras [ZDJĘCIA]
08.12.2019 | 14:36

Tramwaje na Szarych Szeregów. Próba generalna przed powrotem na Górny Taras [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

W niedzielę na tory na Górny Taras miasta wyjechały dwa tramwaje linii specjalnych. 

Po ponad rocznej przerwie, tramwaje ponownie będą kursować na Górnym Tarasie miasta, po tym, jak wyremontowany został węzeł komunikacyjny na Szarych Szeregów. Prace wykonała firma ZUE z Krakowa.

Tramwaje w tej części miasta zaczną jeździć od czwartku, 12 grudnia. W niedzielne przedpołudnie, na tory wyjechały dwie linie specjalne. Mieszkańcy mogli skorzystać z przejazdów na liniach: Wyżyny – Glinki (tę trasę obsługiwał tramwaj 122N) i Wyżyny – Kapuściska, gdzie na tory wyjechał tramwaj zabytkowy. Przejazdy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony podróżnych.

Przypomnijmy, że od 12 grudnia, na Kapuściska pojadą tramwaje linii nr 7 i 8. Linia nr 4 wróci na trasę do pętli na Glinkach, z kolei linie 2 i 9 będą kończyły trasę na ul. Wojska Polskiego na zmodernizowanej pętli przy ul. Magnuszewskiej (pętla Wyżyny).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści