Bydgoszcz
10C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 10 • L 9
12C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTrójka zawodników żużlowej Polonii opuszcza klub. Mają zakończyć sportowe kariery
Damian Adamczak, Mikołaj Curyło - JS
26.09.2019 | 15:21

Trójka zawodników żużlowej Polonii opuszcza klub. Mają zakończyć sportowe kariery

Na zdjęciu: Damian Adamczak i Mikołaj Curyło oraz Oskar Ajtner-Gollob nie będą w sezonie 2020 zawodnikami żużlowej Polonii.

Fot. Jakub Soboczyński / archiwum

Trójka zawodników związana z bydgoską Polonią zakończyła sportowe kariery. To trzech krajowych seniorów, których w sezonie 2019 nie oglądaliśmy na torze.

Mowa o Damianie Adamczaku, Mikołaju Curyle i Oskarze Ajtnerze-Gollobie. Cała trójka ostatnie występy w barwach bydgoskiej Polonii notowała w sezonie 2018. Adamczaka zobaczyliśmy jeszcze w sparingu przedsezonowym ze Startem Gniezno, gdzie w jednym z wyścigów uczestniczył w fatalnie wyglądającym upadku wraz ze Szwedem Oliverem Berntzonem.

Dość wspomnieć, że we wspomnianym już sezonie 2018, Ajtner-Gollob po słabym jego początku, w dalszej części był jednym z najskuteczniejszych zawodników Polonii, zaś Adamczak i Curyło byli podstawowymi krajowymi zawodnikami. Jednak po zmianach kadrowych, w minionym sezonie Polskiej Ligi Żużlowej (2 Ligi), ani razu nie otrzymali szansy występu w meczu ligowym. W czwartek portal speedwaynews.pl poinformował, że cała trójka najprawdopodobniej zakończy sportowe kariery.

– Jeżeli chodzi o Damiana, Oskara i Mikołaja, to według mojej wiedzy i oceny, był to dla nich ostatni sezon i już ich na żużlu nie zobaczymy – mówi portalowi prezes i właściciel Zooleszcz Polonii Jerzy Kanclerz. Dodaje jednocześnie, że w zespole Polonii zobaczymy później Wiktora Przyjemskiego i Krzysztofa Lewandowskiego. To zawodnicy z rocznika 2005, którzy obecnie reprezentują Bydgoskie Towarzystwo Żużlowe.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści