Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 1 • L 0
2C
Pon
-0C
Wt
1C
Sr
-0C
Czw
-1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTrwa budowa buspasów na Gdańskiej. Będą zmiany w ruchu
buspas gdańska bydgoszcz
15.05.2020 | 11:05

Trwa budowa buspasów na Gdańskiej. Będą zmiany w ruchu

Na zdjęciu: W ramach budowy buspasów, przebudowywane jest także skrzyżowanie ulicy Gdańskiej z Rekreacyjną.

Fot. ZDMiKP Bydgoszcz

Trwają kolejne prace przy budowie buspasów wzdłuż ulicy Gdańskiej. W przyszłym tygodniu zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu Gdańskiej z Rekreacyjną.

Jak informuje rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński, obecnie najwięcej prac jest wykonywanych przy rondzie, powstającym w miejscu skrzyżowania Gdańska/Rekreacyjna. Na nowym rondzie ułożone zostały już krawężniki, a na wlotach od strony ulicy Gdańskiej oraz wokół wyspy centralnej przygotowana została podbudowa. Dziś wykonawca rozpoczyna natomiast układanie nawierzchni. Od wtorku przeprowadzane będzie frezowanie asfaltu, po którym obecnie poruszają się pojazdy. – Po zakończeniu tych prac, na przełomie maja i czerwca wykonawca przystąpi do układania docelowej nawierzchni na całej szerokości jezdni – podkreśla Okoński.

W związku z wyżej wymienionymi pracami, od przyszłego tygodnia drogowcy wprowadzą zmiany w organizacji ruchu w Myślęcinku. Warto w tym miejscu zwolnić i zachować większą ostrożność.

Realizacja pasów dla autobusów na myślęcińskim odcinku ulicy Gdańskiej rozpoczęła się w drugiej połowie 2019 roku. Poza budową buspasów, na zlecenie ZDMiKP przebudowywana jest także pętla autobusowa przy ogrodzie zoologicznym. Aktualnie trwają tam prace ziemne i brukarskie. Po zakończeniu inwestycji pasażerów autobusów jadących do Podkowy czy gminy Osielsko czeka istotna zmiana.

– Przy ulicy Gdańskiej prowadzone są roboty przy dodatkowych miejsca do zatrzymywania się autobusów. Dzięki temu pojazdy komunikacji miejskiej kursujące w kierunku Podkowy i oraz do gminy Osielsko, nie będą musiały wjeżdżać na pętlę – zaznacza ZDMiKP. Warto też podkreślić, że w bezpośrednim sąsiedztwie ronda w ramach innego projektu, powstanie parking typu P+R (parkuj i jedź).

Warta 10 milionów złotych inwestycja (finansowana w oparciu o środki unijne ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych) ma zakończyć się w połowie roku. W kwietniu rozpoczęła się natomiast budowa buspasa przy ulicy Kolbego na Osowej Górze.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści