Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa budowa jednej z ulic w Bydgoszczy. Powstaną też miejsca parkingowe

Dodano: 04.08.2023 | 11:09

Na zdjęciu: Trwa budowa ul. M. Kromera w Bydgoszczy.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Obecnie w Bydgoszczy trwa budowa jednej z ulic. Oprócz nowej jezdni i chodnika pojawią się również miejsca parkingowe.

Trwa budowa ul. M. Kromera na osiedlu Tatrzańskim. Po zakończeniu prac, dojazd do bloków i Szkoły Podstawowej nr 67 będzie ułatwiony. Obecnie powstają nowe jezdnie i chodniki, a także zjazdy do posesji, zatoka autobusowa i miejsca parkingowe.

Pojawi się tam również energooszczędne oświetlenie, odwodnienie drogi, wyniesione skrzyżowanie i progi zwalniające. Nowy odcinek drogi połączy się z wcześniej wykonanym zadaniem w latach 2020-2021 przy budowie basenu.

Droga przy szkole jest już prawie skończona. Natomiast trwają jeszcze prace przy budowie kanalizacji deszczowej w kierunku ul. Bieszczadzkiej. Projekt uwzględnił zachowanie topoli rosnącej u zbiegu ulic Kromera i Bieszczadzkiej. Po zakończeniu prac na terenach zielonych zostaną posadzone kolejne drzewa i krzewy.

Wykonawcą prac jest firma Betpol. Koszt inwestycji wynosi prawie 3 mln zł, z czego połowę zapewniło miasto, a połowa była dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace mają zakończyć się jesienią, a po odbiorach cała inwestycja zostanie objęta gwarancją na 5 lat.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
9 miesięcy temu

Kromera należy wykonać całą do Bieszczadzkiej,a nie tylko wycinek.

Alicja
Alicja
9 miesięcy temu

Remont Kromera perfidnie zlecono z uwagi na dojazd do kompleksu szkoła i basen Prezes SM DOM ZAŁATWIŁ TYLKO DLA SIEBIE DOJAZD DO SIEDZIBY SPÓŁDZIELNII I DLA WARSZAWSKIEJ DOJAZD DO BLOKU.ABSURDEM JEST ,ŻE REMONT NIE PRZEDŁUŻONO DO BIESZCZADZKIEJ.ANALOGICZNIE DOCIEPLONO I WYREMONTOWANO CAŁY BLOK PRZY ULICY JARUŻYŃSKIEJ, GDZIE MIESZKAŁA WARSZAWSKA JEGO ZASTĘPCA, GDY POZOSTAŁE BLOKI NIE SĄ DOCIEPLANE.TEN REMONT TO DLA WRSZAWSKIEJ I SZYMAŃSKIEGO.