Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa budowa salonu Agata Meble. Zamknięto jedną z ulic

Dodano: 26.03.2021 | 11:59

Na zdjęciu: Skrzyżowanie Fordońskiej z Jasiniecką jest obecnie zamknięte.

Fot. ZDMiKP

Tuż obok Centrum Handlowego Auchan powstaje pierwszy w Bydgoszczy sklep Agata Meble. Jego otwarcie jest planowane na jesień. Obecnie budowa sklepu wywołuje zmiany w organizacji ruchu – zamknięty został wlot wjazd na ulicę Jasiniecką z ulicy Fordońskiej.

Nowy sklep sieci Agata powstaje pomiędzy istniejącym marketem Auchan oraz ulicą Jasiniecką. W obiekcie o powierzchni 14 tysięcy mkw. znajdą się powierzchnie wystawowe i magazynowe. – Wstępnie zakończenie prac planowane jest jesienią – przekazuje Urząd Miasta Bydgoszczy. Będzie to pierwszy w Bydgoszczy salon tej firmy – obecnie na terenie Polski funkcjonuje 31 wielkopowierzchniowych sklepów Agata, oferujących szeroką ofertę mebli i dodatków do aranżacji wnętrz.


CZYTAJ TAKŻE: W Fordonie ma powstać park handlowy [WIZUALIZACJE]


Budowa sklepu na terenie części parkingu Auchan wywołała jednak zmiany w organizacji ruchu… na skrzyżowaniu Fordońskiej z Jasiniecką. W środę zostało ono zamknięte – ZDMiKP poinformował o tym fakcie dopiero w piątek, 26 marca. W obrębie skrzyżowania zabroniono też ruchu pieszych, co jest sporym utrudnieniem, ponieważ przed skrzyżowaniem znajduje się przystanek PKS. Prace drogowe przy Fordońskiej są prowadzone na zlecenie Agata Meble z uwagi na to, że skrzyżowanie będzie miało poszerzone łuki, co umożliwi wykonywanie skrętu pojazdom ciężarowym, które będą dostarczać towar do nowego sklepu. Zamkniętą Jasiniecką można ominąć, korzystając z ulicy Rejewskiego.

Na skrzyżowaniu Fordońskiej z Jasiniecką utrzymane zostaną relacje prawoskrętne. – Dodatkowe powierzchnie narażone na przejazd tirów będą wybrukowane kamienna kostką. Przebudowane zostaną też przyległe chodniki. Chodnik wzdłuż ulicy Fordońskiej będzie przylegał do krawężnika, natomiast wzdłuż ulicy Jasinieckiej będzie oddzielony od jezdni pasem zieleni – podają drogowcy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments