[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Trwa przebudowa Kolbego. Realizacja buspasa ma zakończyć się w czerwcu

Dodano: 22.04.2021 | 10:08

Na zdjęciu: Na przebudowywanej ulicy Kolbego trwa układanie podbudowy bitumicznej.

Fot. ZDMiKP

ZDMiKP informuje o aktualnym stanie zaawansowania budowy buspasa przy ulicy Kolbego. Prace mają zakończyć się w czerwcu.

Budowa 800-metrowego pasa dla autobusów na odcinku od ulicy Kormoranów do Grunwaldzkiej rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku. Równocześnie z realizacją buspasa prowadzono też inwestycję Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, polegającą na budowie zbiornika retencyjnego na odcinku od ulicy Kormoranów do Koguciej. Tempo prac przy zbiorniku wpływało na pozostałą część przebudowy Kolbego, na co skarżyli się mieszkańcy Osowej Góry. Ostatecznie, mimo opóźnienia, część zadania prowadzona przez MWiK została zakończona, co pozwoliło na rozpoczęcie prac drogowych w rejonie zbiornika.
W kwietniowym raporcie z budowy buspasa drogowcy podkreślają, że większość prac podziemnych została już wykonana. – Po wschodniej stronie ulicy Kolbego wykonany został chodnik od ul. Grunwaldzkiej do Kormoranów. Na przyszłym buspasie ułożona została nawierzchnia (bez warstwy ścieralnej). Obecnie poruszają się po nim pojazdy: ruch odbywa się wahadłowo – informuje ZDMiKP.

W tym tygodniu, na przebudowywanych obecnie dwóch pasach ruchu, trwa układanie podbudowy bitumicznej. W maju na tych jezdniach układane będą kolejne warstwy nawierzchni. – Obecnie po zachodniej stronie ul. Kolbego (od strony sklepów) prowadzone są roboty ziemne, prace na drogach dojazdowych oraz przy budowie parkingów. Kontynuowane są też roboty przy kanalizacji deszczowej oraz prace teletechniczne. Po zakończeniu powyższych prac, wykonawca przystąpi w tym miejscu do układania chodników i dróg rowerowych – opisują drogowcy.

Buspas na Kolbego ma uzupełnić pas dla autobusów, który powstał w ramach rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej na jezdni w kierunku centrum. Jego budowa ma ułatwić wyjazd z Osowej Góry autobusom linii nr 61 i 71. Inwestycja jest realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj” – jej koszt to 11 milionów złotych. Część tej kwoty pokrywają środki z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Termin zakończenia prac przy buspasie ustalono na czerwiec tego roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wer
wer
1 rok temu

Chyba ktoś pomylil strony zachodnia i wschodnią. Wschod jest od strony polomarketu, zabki i pozostalych sklepów…