Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaFOTORELACJEGalerieTrwa przebudowa ośrodka na Szwederowie. Prezydent Bruski obserwował postęp prac [ZDJĘCIA]
18.12.2023 | 20:24

Trwa przebudowa ośrodka na Szwederowie. Prezydent Bruski obserwował postęp prac [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Robert Sawicki / Urząd Miasta Bydgoszcz / materiały prasowe

Prezydent Rafał Bruski z bliska obserwował w poniedziałkowe (18 grudnia) popołudnie postęp prac remontowych w zabytkowym budynku Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych na Szwederowie. – Jednocześnie przygotowywany jest drugi etap tej inwestycji – informują urzędnicy.

Prace remontowe wykonuje firma Malibud, a już zrealizowano jedną trzecią zakresu inwestycji. – Stopień zaawansowania prac w poszczególnych pomieszczeniach jest mocno zróżnicowany – informuje ratusz. Są już takie pomieszczenia, gdzie wystarczy ułożyć wykładziny i dokonać ostatecznego malowania ścian. Poza tym, część mieszkalna poddasza zostanie przebudowana i zmodernizowana, a jej użytkowanie będzie przemianowane na funkcję biurową. W placówce będzie także schodołaz – urządzenie, które umożliwi dostęp osobom z niepełnosprawnościami z poziomu spocznika schodów zewnętrznych na parter budynku, zaplanowano gruntowne przebudowanie instalacji elektrycznej i sanitarnej, wykonana zostanie wentylacja mechaniczna i instalacja klimatyzacyjna.

Równolegle, ekipa remontowa działa także na bryle gmachu, gdzie wykonywane są prace wykończeniowe, a do ich przeprowadzenia wykorzystywane są materiały nawiązujące do historycznego wystroju wnętrz. Inwestycja – według założeń – ma potrwać do wiosny przyszłego roku, a wykonawca zapewnić ma siedmioletnią gwarancję.

Przygotowywany jest II etap inwestycji związany z remontem konserwatorskimi i modernizacja dachu. W pierwszej kolejności powstaje niezbędna dokumentacja projektowa. Następne zlecone zostaną prace budowlane.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zzz
zzz
3 miesięcy temu

Bruski to może by się przejechał komunikacją miejską, która bardziej stoi w korkach niż jedzie, co?

Sebastian
Sebastian
3 miesięcy temu

Gdzie są pieniadze na infrastrukturę na Toruńskiej, Łęgnowo!!!! Bierzemy się za Was, bo podatki brać coraz wyższe chętnie ale od 30 lat nie możemy doczekać się chodnika, nowego asfaltu i ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym, czas się do was wybrać Panie Prezydencie!!!!