Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 1 • L -0
1C
Nd
-2C
Pon
-5C
Wt
-6C
Sr
-5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTrwają przygotowania do utworzenia Bydgoskiego Centrum Seniora [WIZUALIZACJE]
29.09.2021 | 14:10

Trwają przygotowania do utworzenia Bydgoskiego Centrum Seniora [WIZUALIZACJE]

Na zdjęciu: Bydgoskie Centrum Seniora powstanie przy ulicy Dworcowej 3.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Trwają przygotowania do powstania Bydgoskiego Centrum Seniora przy ulicy Dworcowej 3. Będzie to miejsce, w którym osoby starsze będą mogły organizować spotkania, warsztaty czy szkolenia, a także wygodnie załatwić urzędowe sprawy oraz napić się świeżej kawy. Obecnie trwa przetarg na wykonanie prac budowlanych.

Jak podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, centrum ma być miejscem, w którym każdy senior będzie czuł się jak u siebie. – To kolejna otwarta dla bydgoszczan przestrzeń po Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Gdańskiej. Na Dworcowej 3 każdy, kto chciałby zorganizować: warsztaty plastyczne, jogę czy fitness dla seniora, grę w szachy czy brydża znajdzie do tego miejsce – mówi Bruski.

W pierwszej kolejności przygotowana została koncepcja nowego miejsca oraz dokumentacja projektowa. Seniorzy będą mogli w tym miejscu korzystać z ogólnodostępnej przestrzeni dostosowanej do ich potrzeb. Obecnie trwa przetarg na prace budowlane. Ich zakres zakłada kompleksową przebudowę wnętrz kamienicy w samym centrum Bydgoszczy.
Przystosowanie lokalu do nowych potrzeb wymaga zainstalowania platformy dźwigowej dla osób starszych i niepełnosprawnych, wykonanie nowych schodów w miejscu starych drewnianych schodów wraz z wymianą stropu nad parterem, wzmocnienie stropu nad piwnicą, wykonania pomieszczeń sanitarno-higienicznych, przebudowę instalacji wewnętrznych wraz z zapewnieniem odpowiedniej wentylacji. Po podpisaniu umowy z wykonawcą prace zajmą około jednego roku – wyjaśnia ratusz.

Na parterze Bydgoskiego Centrum Seniora znajdzie się mała kawiarnia oraz mobilne stanowisko do obsługi spraw urzędowych, a także stanowisko do bezpłatnego wypożyczania książek. – W tej części zarezerwowano również miejsce na toaletę przystosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Z pomieszczenia parteru seniorzy dostaną się na I piętro za pomocą platformy dźwigowej oraz schodów – informują urzędnicy.

Na pierwszej kondygnacji znajdzie się sala konferencyjna dla 50 osób oraz mniejsza salka szkoleniowa. Dostęp do tych przestrzeni będą miały także osoby z niepełnosprawnościami – w budynku zostanie zainstalowana winda. W tym miejscu będą mogły odbywać się wystawy, spotkania lub szkolenia i warsztaty. Sale Centrum udostępniane będą rotacyjnie zainteresowanym klubom seniora i organizacjom działającym na rzecz osób starszych.

Termin otwarcia ofert w postępowaniu na wykonanie prac budowlanych ustalono na 14 października.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści