Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 11
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTrwają remonty bydgoskich chodników. Gdzie toczą się prace?
śniadeckich bydgoszcz
03.08.2021 | 09:46

Trwają remonty bydgoskich chodników. Gdzie toczą się prace?

Na zdjęciu: Na chodniku przy ulicy Śniadeckich trwa układanie nowych płyt chodnikowych we wzór "bydgoskiego karo".

Fot. ZDMiKP

Trwa przebudowa kilku bydgoskich chodników. Prace toczą się m.in. na ulicy Śniadeckich, Andersa czy Jesionowej. Do końca roku na zlecenie zarządu dróg wyremontowane zostaną kolejne odcinki ciągów pieszych.

Jak informuje ZDMiKP, ciągi piesze w ścisłym centrum odtwarzane są w historycznych wzorach, takich jak „bydgoskie karo”. – Takie remonty są prowadzone m.in. na ul. Śniadeckich, która z każdym dniem staje się reprezentacyjnym traktem. Historyczny wzór i betonowe płyty ułożone zostały już na odcinku od Pomorskiej do Gdańskiej. Przy ulicy wymienione zostało też oświetlenie. Obecnie na tym odcinku trwają prace wykończeniowe – przekazują drogowcy. I dodają, że po zakończeniu prac wodociągowych oraz dostarczeniu kamiennych materiałów na budowę, remont chodnika będzie realizowany również po stronie południowej Śniadeckich. Tam prace mają zakończyć się w październiku.

Poza Śniadeckich, przebudowy chodników toczą się także na ulicy Pomorskiej (odcinek od Cieszkowskiego do Mazowieckiej), Jesionowej (na wysokości kościoła), Leśnej, a także przy Andersa, gdzie kontynuowana jest budowa ciągu pieszo-rowerowego na odcinku od Gieryna do Geodetów.


ZOBACZ: Rewitalizacja rynku w Starym Fordonie. Podczas prac odkryto pozostałości cmentarza [ZDJĘCIA]


Jeszcze w tym roku wyremontowane zostanie kolejne kilkanaście chodników. Na liście miejsc planowanych do przebudowy znalazły się ciągi piesze przy ulicach: Warmińskiego (od Podolskiej do Zdun – strona nieparzysta), Pod Blankami (remont schodów), Królowej Jadwigi (od Dworcowej w kierunku mostu), Skośnej (od przejazdu kolejowego w kierunku ul. Sowiej), Czerkaskiej (na wysokości posesji nr 19-25), Korczaka, Świerkowej, Bartłomieja z Bydgoszczy i Teski, Jodłowej (okolicy Domu Seniora), Powstańców Wielkopolskich (od Wybickiego w kierunku posesji nr 23), Fordońskiej (przy skrzyżowaniu z Brzechwy), Skorupki (od Stromej w kierunku Jordanowskiej), Leszczyńskiego, Toruńskiej, Fieldorfa-Nila, Kossaka czy zatoka autobusowa przy ulicy Bernardyńskiej.

Prace na wszystkich powyższych odcinkach zakończą się jesienią. Łączny koszt prac to 1,6 miliona złotych – informuje ZDMiKP.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści