Bydgoszcz
17C
Opady
64% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 18 • L 15
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTrwają remonty dróg i chodników. Prace na wielu bydgoskich osiedlach
andersa bydgoszcz
10.11.2020 | 12:10

Trwają remonty dróg i chodników. Prace na wielu bydgoskich osiedlach

Na zdjęciu: Na zlecenie zarządu dróg prowadzona jest m.in. budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Andersa.

Fot. ZDMiKP

Na wielu bydgoskich osiedlach trwają drobne, acz ważne inwestycje drogowe. 

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, aktualnie prowadzony jest kolejny etap utwardzania dróg płytami ażurowymi. W jego ramach twardą nawierzchnię zyskają ulice: Dorodna (Fordon), Biedronkowa i Głuszcowa (Osowa Góra), Lubuska (Myślęcinek) oraz fragment Księcia Witolda (Jachcice, projekt BBO).

W ramach kolejnego pakietu remontów ważnych bydgoskich dróg, trwa układanie nowej nawierzchni na ulicy Kruszyńskiej, na odcinku od Puszczykowej do Podmiejskiej. Dziś (10 października) ruszają roboty na ulicy Wojska Polskiego. Obejmą one odcinek w kierunku Kapuścisk – od wiaduktu nad alejami Jana Pawła II do kładki. Jak zapewnia zarząd dróg, prace brukarskie będą prowadzone w dzień, a bitumiczne w nocy. Możliwe jest jednak wystąpienie lokalnych utrudnień w ruchu. W przyszłym tygodniu (dokładnie 16 listopada) roboty zaczną się natomiast na ulicy Jagiellońskiej – obejmą one fragment jezdni w stronę centrum pomiędzy osiedlem Paryskim a ulicą Kolberga.


CZYTAJ WIĘCEJ: Drogowcy rozpoczynają remont trzech ważnych ulic


Zakończyły się natomiast dwie inwestycje, realizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – budowa I etapu ulicy Kamińskiego na Flisach oraz parkingu przy ulicy Czołgistów na Jachcicach. W ramach tego pierwszego zadania oprócz pieszojezdni o szerokości pięciu metrów dobudowane zostały miejsca postojowe dla aut. – Ulica Kamińskiego łączy ulicę Mińską ze Streicha. Oprócz dojazdu do posesji w tej części osiedla pozwala też pieszym i rowerzystom na dostanie się do bulwaru nad Kanałem Bydgoskim – informuje ZDMiKP.

W ramach BBO zakończyła się również budowa parkingu przy ul. Czołgistów, który powstał po południowej stronie ulicy w rejonie apteki i biblioteki. Wraz z nim dobudowano chodnik ułatwiający dojście do tych obiektów. Prace budowlane kosztowały ponad 190 tysięcy złotych i objęte zostały 3-letnia gwarancją. Ponadto, z środków budżetu obywatelskiego prowadzony jest remont chodnika wzdłuż ulicy Powstańców Wielkopolskich, na odcinku od ul. Lelewela w kierunku al. Wyszyńskiego. W ramach remontu, przy przejściach dla pieszych wbudowane zostaną elementy ułatwiające orientację osobom niewidomym.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Projekty budżetu obywatelskiego po weryfikacji. Jej wyniki budzą kontrowersje


Kontynuowana jest budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Andersa, na odcinku od Gieryna do Geodetów. Realizacja długo oczekiwanego chodnika, który został pominięty przy rozbudowie ulicy Andersa podczas budowy linii tramwajowej do Fordonu rozpoczęła się w październiku. – Pierwszy odcinek realizowany w tym roku będzie miał długość ok. 200 metrów. W kolejnych latach planujemy realizować kolejne odcinki na tej trasie – informował Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP. Nawierzchnia ciągu, który będzie przeznaczony zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów będzie wykonana z asfaltu – podobnie jak odcinek od Gieryna w kierunku pętli Niepodległości. Okoński zapowiada, że prace potrwają kilka tygodni. Ich koszt to 100 tysięcy złotych.

W pierwszych dniach listopada można było jednak zauważyć, że na dalszych odcinkach planowanego chodnika (od wysokości bloku Bora-Komorowskiego 63 do kompleksu For You) prowadzone są roboty przygotowawcze. – W związku jednak z tym, że pozostało nam jeszcze trochę środków finansowych, chcemy wykonać jeszcze cześć prac i przygotować już teren do dalszych robót, zaplanowanych na przyszły rok – informuje nas rzecznik drogowców.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści