[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trzy lata Sii Polska w Bydgoszczy. Firma pokazuje swój rozwój i poszukuje nowych pracowników

Dodano: 02.09.2021 | 11:52

Na zdjęciu: Kierująca bydgoskim oddziałem Anna Boruszkowska-Becmer i prezes Sii Polska Gregoire Nitot podsumowali jego rozwój.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trzy lata temu firma Sii otworzyła swoje biuro w Bydgoszczy. Na początku pracowało w nim kilku pracowników, a teraz zatrudnia już ponad 100 osób. Z okazji tej rocznicy prezes Sii Polska Gregoire Nitot i kierująca bydgoskim oddziałem Anna Boruszkowska-Becmer podsumowali jego rozwój.

Sii Polska otworzyła bydgoski oddział w październiku 2018 roku. Następnie – w czerwcu 2019 roku – wynajęła ona powierzchnie w budynku Immobile K3 przy placu Kościeleckich. Na początku nowy informatyczny gracz na bydgoskim rynku zatrudniał kilka osób (po otwarciu biura było ich 40) ale wówczas zapowiadano, że zespół zostanie poszerzony o kolejnych specjalistów. Teraz w oddziale pracuje prawie 120 osób; powiększono także przestrzeń biurową.

Zaczynaliśmy od 500 mkw. Po niespełna roku działalności podjęliśmy decyzję, by powiększyć przestrzeń biurową: teraz dysponujemy ponad 1000 mkw. na drugim piętrze biurowca Immobile K3. Nasi pracownicy doceniają tę lokalizację. To świetne miejsce, by wyskoczyć na lunch. Był to najlepszy wybór, jeśli chodzi o przestrzeń biurową w Bydgoszczy – zaznaczyła Anna Boruszkowska-Becmer, dyrektor bydgoskiego oddziału Sii Polska.
Co miesiąc do bydgoskiego Sii dołączają nowi pracownicy – od 1 września firma zatrudniła kolejne 10 osób. Wciąż jednak poszukiwani są kolejni specjaliści – przede wszystkim developerzy czy testerzy do realizacji globalnych projektów. – Prowadzimy rekrutację na kilkadziesiąt stanowisk – mówiła Boruszkowska-Becmer. W ramach centrów kompetencyjnych Sii funkcjonuje także centrum inżynierii, które zatrudnia elektromonterów, mechaników czy monterów. – Członkowie tych zespołów przeważnie wyjeżdżają na projekty zagraniczne. Uczestniczą w pracach dla globalnych klientów z branży automotive czy logistyki. To są też pracownicy z Bydgoszczy – dodała.

Trzy lata Sii Polska w Bydgoszczy. Firma pokazuje swój rozwój i poszukuje nowych pracowników

Zobacz również:

Coraz bliżej inwestycji Zalando w Bydgoszczy

Kierująca bydgoską siedzibą Sii dodała także, że wybór tej lokalizacji na siedzibę kolejnego polskiego oddziału nie był przypadkowy. – To bardzo dobry rynek pracy. Jest to centrum usług wspólnych dla biznesu. My czerpiemy z tego korzyści. Bydgoszcz cały czas intensywnie się rozwija i zaprasza do współpracy – podkreśliła. Władze spółki doceniają też współpracę z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego. Jak dodała Agnieszka Kreńska, kierująca w BARR działem marketingu, w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego znajdują się oddziały czterech z dziesięciu top pracodawców IT w Polsce.

Liczymy na więcej, ponieważ to rynek, który się rozwija. Sektor informatyczny jest w Bydgoszczy bardzo silny, jesteśmy z tego dumni. Liczymy też na dalszą współpracę z Sii, ponieważ firma przynosi międzynarodowe projekty do naszego miasta – zaznaczyła Kreńska.

Firma Sii obchodzi nie tylko trzecią rocznicę powstania bydgoskiego oddziału, jak i również 15 lat działalności w Polsce. Oferuje ona usługi IT w zakresie doradztwa, analiz i testów, rozwoju oprogramowania, zarządzania infrastrukturą, integracji i utrzymania systemów oraz inżynierii przemysłowej. Firma realizuje projekty dla klientów z sektorów bankowości i finansów, ubezpieczeń, telekomunikacji, Hi-Tech, energetyki i przemysłu. Do jej klientów należą tak znane marki jak Roche, Puma, mBank czy Bombardier.

W bydgoskim oddziale dla Pumy pracuje 15 osób. Wdrażają one nowe technologie dla jej oddziałów na całym świecie. To nasz strategiczny partner. Sporo tutejszych pracowników wykonuje też usługi dla Roche – wyjaśniał szef Sii Polska Gregoire Nitot. – Pracujemy nad aplikacjami do kont bankowych czy systemami wykorzystywanymi w branży e-commerce. Pomagamy między innymi Allegro – dodał.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
9 miesięcy temu

Super!