Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Uciekał motocyklem przed policją. Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Dodano: 08.09.2023 | 10:47

Na zdjęciu: Motocyklista uciekał przed policją.

Fot. KPP Nakło

Mężczyzna uciekał motocyklem przed policją. Jak się okazało, miał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

W środę, 6 września 2023 roku patrolujący Mroczę funkcjonariusze otrzymali informację, że ulicami miasta przemieszcza się motocyklista, który ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Policjanci dostrzegli pojazd na jednej z ulic i zbliżyli się do niego używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Wtedy kierujący gwałtownie przyspieszył i próbował uciec.

Mężczyzna przekroczył prędkość, podwójną linię ciągłą, nie stosował się do znaków i na skrzyżowaniu jechał w kierunku przeciwnym do prawidłowego. Dodatkowo przewoził on pasażera. W pewnym momencie motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się. Został zatrzymany na terenie wsi w gminie Sośno.

Potwierdziło się, że 31-letni mieszkaniec Mroczy ma prawomocny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo wygląd mężczyzny i jego nienaturalne zdenerwowanie sprawiły, że mundurowi zdecydowali sprawdzić go narkotesterem. Badanie wykazało amfetaminę w jego organizmie.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 31-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego w okresie obowiązywania zakazu sądowego. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Usłyszał również zarzut dotyczący tego, że nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, mimo iż policjanci wydawali mu wyraźne sygnały do zatrzymania. Dodatkowo mężczyzna odpowiedział również za spowodowanie zdarzenia drogowego i szereg wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments