Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Uczniowie bydgoskiej „budowlanki” zbudują domek z…piernika. W konkursie może wziąć udział każdy!

Dodano: 04.12.2016 | 19:32

Ograniczeniem w tym konkursie będzie jedynie wyobraźnia.

Na zdjęciu: Jedna z nagrodzonych prac w ubiegłorocznym konkursie.

Fot. Źródło: tortownia.pl

Konkurs na budowę domków z piernika zrodził się prawie dziesięć lat temu. Pierwotnie miał zachęcać rodziny i przyjaciół do wspólnego spędzania czasu wśród magicznych korzennych zapachów, czerpania przyjemności z wykonywania słodkich dekoracji. Idea nie zmieniła się przez lata. Tak pozostało do dziś, jednak  poziom techniczny i artystyczny zgłoszeń z roku na rok coraz bardziej zaskakuje.

Organizatorem konkursu, w którym może wziąć udział każdy chętny, jest tortownia.pl. Wystarczy zgłosić się za pośrednictwem Internetu i przesłać sfotografowaną budowlę, uwzględniającą specjalnie zaprojektowany przez  tortownię. pl znaczek – inny przy każdej kolejnej edycji.

W pierwszej edycji w nagrodę można było zdobyć foremkę do pieczenia. Zgłoszono wówczas 25 prac. W 2015 roku zgłoszeń były już setki.

Zgodnie z regulaminem – pracę należy wykonać samodzielnie, niedopuszczalne jest użycie gotowych produktów cukierniczych; materiały użyte w procesie budowlanym muszą być jadalne; kubatura dowolna; technika dowolna; prace można wykonać w zespołach max 2 osobowych.

Spośród nadesłanych prac jury wyłoni laureatów 3 pierwszych miejsc. Dodatkową nagrodę dla swojego faworyta przyznają Internauci. Budynek, który wygra będzie brał udział w ogólnopolskim konkursie cukierniczym oraz będzie wystawiony w Żywym Muzeum Piernika w Toruniu.