Bydgoszcz
12C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 14 • L 10
15C
Pon
16C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaUKW podaje program juwenaliów. Inne uczelnie zrobią osobne imprezy [JUWENALIA W BYDGOSZCZY 2019]
Blokada Łużyka 2018_SG (50)
02.04.2019 | 20:19

UKW podaje program juwenaliów. Inne uczelnie zrobią osobne imprezy [JUWENALIA W BYDGOSZCZY 2019]

Na zdjęciu: Jednym z najważniejszych punktów tegorocznych Juwenaliów będzie tradycyjna Blokada Łużyka.

Fot. Stanisław Gazda

Znamy już datę juwenaliów, organizowanych przez studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Swoją imprezę przygotowuje też Collegium Medicum. To oznacza, że w tym roku uczelnie nie będą wspólnie organizowały święta żaków.

W 2018 roku środowisko akademickie zdecydowało się po kilku latach na powrót do idei jednej, wspólnej imprezy, za której organizację odpowiedzialny byłby podmiot zewnętrzny – została nim poznańska fundacja Jeden Uniwersytet, która wygrała otwarty konkurs ofert. W skład komitetu organizacyjnego Juwenaliów 2018 w Bydgoszczy weszli przedstawiciele Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, Collegium Medicum UMK, Wyższej Szkoły Gospodarki i Akademii Muzycznej. Koncerty dla studenckiej braci odbyły się w dniach 17 i 18 maja na terenie kompleksu sportowego Zawiszy przy ulicy Gdańskiej 163, jednak uczelnie organizowały też wydarzenia we własnym zakresie – na przykład, na terenie UKW przy ulicy Chodkiewicza bawiono się na tradycyjnej Blokadzie Łużyka.

Zobacz również:

Bydgoskie uczelnie współpracują. Ale oczekują też wsparcia miasta

Jak informuje Samorząd Studencki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, juwenalia na terenie tej uczelni odbędą się w dniach 15-16 maja (środa i czwartek). Areną  imprezy będzie boisko przy kampusie głównym (ulica Chodkiewicza 30). Samorząd podał też wstępny plan Królewskich Juwenaliów. W środę, 15 maja odbędzie się Blokada Łużyka – czyli tradycyjne biesiadowanie przy grillu. Nieodłącznym elementem Blokad jest też muzyka, dlatego też podczas grillowania na scenie wystąpią najlepsze studenckie kapele z Bydgoszczy i nie tylko. Zwieńczeniem tego dnia będzie koncert gwiazdy wieczoru, który odbędzie się po godzinie 23:00 oraz after party w klubie Twenty.

Czwartek, 16 maja będzie dniem koncertowym Królewskich Juwenaliów UKW. Na scenie wystąpią cztery gwiazdy różnych gatunków muzycznych. Organizatorzy na razie nie zdradzają, jakie zespoły i wykonawcy zagrają podczas święta studentów, ale wszystkie karty mają być odkryte w przeciągu najbliższych dwóch tygodni.


INFORMACJE DROGOWE Z BYDGOSZCZY I REGIONU – SPRAWDŹ TRAFFIC METROPOLIABYDGOSKA.PL


Co planują inne bydgoskie uczelnie? Na razie udało nam się dowiedzieć, że osobną imprezę szykuje Collegium Medicum. – Tak, organizujemy juwenalia. Informacja będzie podana wkrótce – przekazał nam przedstawiciel Samorządu Studenckiego CM. Być może ich elementem – tak jak w minionych latach – będą koncerty na terenie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści