[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ulica Grunwaldzka w rozbudowie. Wiemy, kto ją przeprowadzi

Dodano: 17.07.2017 | 17:19

Zmodernizowana trasa ma zostać oddana do użytku w drugiej połowie 2019 roku.

Na zdjęciu: Rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej ma rozpocząć się jeszcze przed końcem roku.

Fot. Stanisław Gazda

Blisko 76 milionów złotych miasto zapłaci za modernizację ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od granicy miasta do węzła zachodniego. W poniedziałek drogowcy ogłosili wyniki przetargu, który wygrała firma Budimex.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Drogowa rewolucja w Fordonie. Ulice Zamczysko i Pod Skarpą zostaną wyremontowane

Zwycięska firma zaproponowała – poza najkorzystniejszą ceną – także ośmioletnią gwarancję na wykonane roboty. Prace nad liczącą ponad 4,5 kilometra trasą mają rozpocząć się jeszcze jesienią tego roku i potrwać do drugiej połowy roku 2019.

Rozbudowana droga na całej swojej długości ma mieć dwa pasy ruchu w każdym kierunku, a dodatkowo w stronę centrum – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Skośną do ul. Flisackiej – zaprojektowano buspas dla autobusów obsługujących Osową Górę. W ramach inwestycji przebudowane zostaną ponadto skrzyżowania z ulicami lokalnymi, a rowerzyści zyskają nową drogę rowerową. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej [CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT].

Rozbudowa ul. Grunwaldzkiej jest jedną z trzech – obok przedłużenia trasy Uniwersyteckiej oraz przebudowy ulicy Kujawskiej – największych inwestycji infrastrukturalnych zaplanowanych w mieście na nadchodzące lata. Ma znacząco ułatwić komunikację ze wspomnianą Osową Górą oraz zapewnić komfortowy dojazd do znajdującej się w budowie drogi ekspresowej S5.

Umowa z Budimeksem zostanie podpisana po kontroli przeprowadzonej przez Urząd Zamówień Publicznych.