Bydgoszcz
27C
Słonecznie
34% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 28 • L 26
24C
Sob
23C
Nd
24C
Pon
25C
Wt
27C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaOsielskoInwestycjeUlica Leśna w Osielsku przejezdna, ale prace wciąż trwają. Kiedy się zakończą?
leśna osielsko remont
02.11.2018 | 20:33

Ulica Leśna w Osielsku przejezdna, ale prace wciąż trwają. Kiedy się zakończą?

Na zdjęciu: Prace na ulicy Leśnej w Osielsku.

Fot. Gmina Osielsko

Remont ulicy Leśnej w Osielsku i Czarnówczynie trwa już od kilku miesięcy. Czy skończy się on jeszcze w tym roku?

Przebudowa drogi, łączącej Osielsko z ulicami Pod Skarpą i Zamczysko w Bydgoszczy jest opóźniona. W trakcie remontu ulicy Zamczysko wykonawca prac na Leśnej – firma Trakcja PRKiI – przywrócił możliwość przejazdu drogą z Osielska do Fordonu. Odcinek ulicy był udostępniony dla ruchu, lecz wciąż toczyły się na nim prace budowlane. Pojazdy musiały poruszać się wahadłowo.


CZYTAJ WIĘCEJ O REMONTACH DRÓG W GMINIE OSIELSKO


W październiku ulica Leśna została wreszcie udostępniona dla ruchu dwukierunkowego – Trakcja położyła bowiem nawierzchnię asfaltową. Na drodze wciąż jednak toczą się prace i występują zwężenia. Gmina zakładała, że początkowo remont zakończy się w październiku, lecz ten termin okazał się zbyt optymistyczny.

Czy prace na ważnej drodze zakończą się jeszcze w tym roku? Według najnowszych informacji, wykonawca przebudowy zamierza zakończyć je 16 listopada. Gmina przekazuje, że opóźnienie w realizacji prac wynika z konieczności usunięcia kolizji z sieciami podziemnymi, budową dodatkowych zjazdów oraz wykonania wcześniej nieplanowanych przyłączy.

Przebudowa ulicy Leśnej od granicy z Bydgoszczą do skrzyżowania z ulicą Topolową kosztuje blisko 5 milionów złotych. Gmina Osielsko otrzymała rządowe dofinansowanie na ten cel w wysokości 1,85 miliona złotych.


Powiązane treści