Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 7km/h E
H 0 • L 0
-4C
Czw
-4C
Pt
1C
Sob
3C
Nd
-2C
Pon
Metropolia BydgoskaOsielskoInwestycjeUlica Leśna w Osielsku przejezdna, ale prace wciąż trwają. Kiedy się zakończą?
leśna osielsko remont
02.11.2018 | 20:33

Ulica Leśna w Osielsku przejezdna, ale prace wciąż trwają. Kiedy się zakończą?

Na zdjęciu: Prace na ulicy Leśnej w Osielsku.

Fot. Gmina Osielsko

Remont ulicy Leśnej w Osielsku i Czarnówczynie trwa już od kilku miesięcy. Czy skończy się on jeszcze w tym roku?

Przebudowa drogi, łączącej Osielsko z ulicami Pod Skarpą i Zamczysko w Bydgoszczy jest opóźniona. W trakcie remontu ulicy Zamczysko wykonawca prac na Leśnej – firma Trakcja PRKiI – przywrócił możliwość przejazdu drogą z Osielska do Fordonu. Odcinek ulicy był udostępniony dla ruchu, lecz wciąż toczyły się na nim prace budowlane. Pojazdy musiały poruszać się wahadłowo.


CZYTAJ WIĘCEJ O REMONTACH DRÓG W GMINIE OSIELSKO


W październiku ulica Leśna została wreszcie udostępniona dla ruchu dwukierunkowego – Trakcja położyła bowiem nawierzchnię asfaltową. Na drodze wciąż jednak toczą się prace i występują zwężenia. Gmina zakładała, że początkowo remont zakończy się w październiku, lecz ten termin okazał się zbyt optymistyczny.

Czy prace na ważnej drodze zakończą się jeszcze w tym roku? Według najnowszych informacji, wykonawca przebudowy zamierza zakończyć je 16 listopada. Gmina przekazuje, że opóźnienie w realizacji prac wynika z konieczności usunięcia kolizji z sieciami podziemnymi, budową dodatkowych zjazdów oraz wykonania wcześniej nieplanowanych przyłączy.

Przebudowa ulicy Leśnej od granicy z Bydgoszczą do skrzyżowania z ulicą Topolową kosztuje blisko 5 milionów złotych. Gmina Osielsko otrzymała rządowe dofinansowanie na ten cel w wysokości 1,85 miliona złotych.

Powiązane treści