Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacja BydgoszczUlica Podgórna w końcu otwarta. Jest dobra informacja dla rowerzystów
17.04.2024 | 12:10

Ulica Podgórna w końcu otwarta. Jest dobra informacja dla rowerzystów

Zdjęcia: ZDMiKP

Drogowcy poinformowali o otwarciu ulicy Podgórnej na Szwederowie. Od wielu miesięcy mieszkańcy czekali na możliwość nieograniczonego przejazdu przez jedno z bardziej skomplikowanych skrzyżowań w mieście.

Skrzyżowanie na Szwederowie łączy aż 6 ulic. Stanowi nie tylko ważne komunikacyjnie miejsce dla mieszkańców tej części osiedla, ale też przydatną drogę dla wszystkich kierowców, którzy chcą dostać z ulicy Grudziądzkiej na Górny Taras. W ostatnich miesiącach takiej możliwości nie było, a biorąc pod uwagę, że zamknięta była także ulica Wiatrakowa, trzeba było jechać aż do ronda Bernardyńskiego.

Najpierw na skrzyżowaniu ulic Podgórnej, Nowodworskiej, Ugory, Leszczyńskiego, Orlej oraz Na Wzgórze Dąbrowskiego prace prowadziły wodociągi. Później swoją część robót wykonywali drogowcy, którzy realizowali projekt wybrany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Ruch był stopniowo przywracany, ale nadal zamknięty był wlot od ulicy Podgórnej. W środę, 17 kwietnia ZDMiKP poinformowało o końcu prac i otwarciu ulicy.

Będzie można zjechać rowerem

– Wlot na skrzyżowanie został przewężony. Powstały chodniki, miejsca parkingowe i kontraruch rowerowy – informują drogowcy. Możliwość zjazdu rowerem przez ulicę Podgórną to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich cyklistów. Dzięki temu można sprawniej dostać się w rejon Długiej i Starego Rynku, jadąc od ulic Leszczyńskiego, Orlej czy Skorupki. Nie trzeba już nadrabiać drogi, aby dojechać do ulicy Wiatrakowej, gdzie już  wcześniej pojawił się kontrapas.

– Zdajemy sobie sprawę, że to rozwiązanie na Podgórnej nie jest kompletne, gdyż dotyczy tylko odcinka do schodów. Tam niestety trzeba przeprowadzić rower lub skorzystać ze ścieżki prowadzącej w kierunku Nowego Rynku. Chcielibyśmy w przyszłości zrobić tam utwardzony przejazd, ale wymaga to dodatkowych uzgodnień, pozyskania finansowania i oczywiście czasu – czytamy w informacji przygotowanej przez Zespół ds. polityki rowerowej Miasta Bydgoszczy.

Kontraruch rowerowy na Podgórnej został wyznaczony na takich samych zasadach jak w przypadku innych ulic – wlot wyznaczono krótkim odcinkiem kontrapasu pomalowanym na czerwono.

Niebawem w pobliżu skrzyżowania pojawi się też dodatkowa zieleń i ławki.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments