Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
6C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeUlica Wąbrzeska szykowana do przebudowy. Drogowcy szukają wykonawcy
20.11.2015 | 14:18

Ulica Wąbrzeska szykowana do przebudowy. Drogowcy szukają wykonawcy

Inwestycja ma pomóc w zwiększeniu dostępności terenów inwestycyjnych w rejonie Glinek i portu lotniczego.

Na zdjęciu: Ulica Wąbrzeska częściowo jest drogą gruntową.

Fot. Google Street View

Do przyszłej środy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy czeka na oferty na przebudowę ulicy Wąbrzeskiej na Glinkach. Modernizacja znajdującej się w złym stanie technicznym drogi ma ułatwić dojazd do firm znajdujących się w okolicy.

Wąbrzeska to ponad półkilometrowa ulica łącząca aleję Jana Pawła II w okolicach węzła przy lotnisku z ulicą Dobrzyńską. W jej rejonie znajduje się kilkadziesiąt zakładów, do których dojazd jest bardzo utrudniony – część nawierzchni bitumicznej znajduje się w fatalnym stanie, a częściowo ulica jest drogą gruntową (od skrzyżowania z ul. Podleśną w kierunku wspomnianej już Dobrzyńskiej).

Drogowcy uznali, że jej przebudowa nie tylko wpłynie na poprawę jakości dojazdu do przedsiębiorstw, ale także odciąży ulicę Cmentarną z ruchu samochodów ciężarowych (docierają one między innymi do magazynu jednej z firm kurierskich). Dzięki wlotowi od strony al. Jana Pawła II możliwe będzie skierowanie tranzytu właśnie w ten rejon.

Prace obejmą wykonanie nowej nawierzchni drogowej o szerokości siedmiu metrów wraz z kanalizacją deszczową oraz oświetleniem. Dodatkowo, na ul. Wąbrzeskiej mają pojawić się nowe chodniki. Przetarg ogłoszony jest według zasady „Zaprojektuj i wybuduj”.


Powiązane treści