Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
29% wilgotność
Wiatr: 10km/h WNW
H 11 • L 9
10C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAktualności - NakłoUlice Szubina opustoszały. Mieszkańcy zostają w domach [ZDJĘCIA]
28.03.2020 | 12:12

Ulice Szubina opustoszały. Mieszkańcy zostają w domach [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: UM Szubin

Mieszkańcy Szubina stosują się do zaleceń i w czasie stanu epidemii unikają zbędnego wychodzenia z domu.

Najlepszym sposobem na walkę z koronawirusem jest unikanie skupisk ludzkich. Zgodnie z nowymi zasadami bezpieczeństwa, wprowadzonymi od 25 marca nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obecnie przemieszczanie jest możliwie jedynie w grupie do dwóch osób – nie dotyczy to rodzin. Ograniczenia obowiązują do 11 kwietnia.

Jak pokazują zdjęcia nadesłane przez urząd miejski w Szubinie, mieszkańcy zastosowali się do zasady „zostań w domu” i poza niezbędnymi wyjściami do sklepu czy pracy nie przemieszczają się. Opustoszały najważniejsze ulice w mieście, a także główne miejsce spotkań – Rynek.


Mieszkańcy regionu zostają w domu. Ulice opustoszały – ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Pandemia koronawirusa wprowadziła znaczące ograniczenia w funkcjonowaniu urzędów. Nie inaczej jest w Szubinie – od 17 marca budynki urzędu miejskiego w Szubinie przy ul. Kcyńskiej 12 są wyłączone w zakresie bezpośredniego kontaktu z interesantami, a część urzędników pracuje zdalnie. Załatwianie spraw i udzielanie informacji odbywa się telefonicznie, drogą elektroniczną oraz za pośrednictwem operatora pocztowego. W wyjątkowych sytuacjach, po uprzednim kontakcie telefonicznym, kierownicy komórek organizacyjnych urzędu podejmować będą decyzję o załatwieniu konkretnej sprawy w siedzibie urzędu, według wewnętrznej procedury obowiązującej w tym zakresie. Wnioski i formularze można składać w holu urzędu, do skrzynki na korespondencję.

Ponadto, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii odwołano też zaplanowaną na 30 marca sesje rady miasta. Nadal zamknięty jest też punkt selektywnej zbiórki odpadów oraz targowisko miejskie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści