Bydgoszcz
-3C
Lekkie opady śniegu
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H -3 • L -3
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAktualności - NakłoUlice Szubina opustoszały. Mieszkańcy zostają w domach [ZDJĘCIA]
28.03.2020 | 12:12

Ulice Szubina opustoszały. Mieszkańcy zostają w domach [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: UM Szubin

Mieszkańcy Szubina stosują się do zaleceń i w czasie stanu epidemii unikają zbędnego wychodzenia z domu.

Najlepszym sposobem na walkę z koronawirusem jest unikanie skupisk ludzkich. Zgodnie z nowymi zasadami bezpieczeństwa, wprowadzonymi od 25 marca nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obecnie przemieszczanie jest możliwie jedynie w grupie do dwóch osób – nie dotyczy to rodzin. Ograniczenia obowiązują do 11 kwietnia.

Jak pokazują zdjęcia nadesłane przez urząd miejski w Szubinie, mieszkańcy zastosowali się do zasady „zostań w domu” i poza niezbędnymi wyjściami do sklepu czy pracy nie przemieszczają się. Opustoszały najważniejsze ulice w mieście, a także główne miejsce spotkań – Rynek.


Mieszkańcy regionu zostają w domu. Ulice opustoszały – ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Pandemia koronawirusa wprowadziła znaczące ograniczenia w funkcjonowaniu urzędów. Nie inaczej jest w Szubinie – od 17 marca budynki urzędu miejskiego w Szubinie przy ul. Kcyńskiej 12 są wyłączone w zakresie bezpośredniego kontaktu z interesantami, a część urzędników pracuje zdalnie. Załatwianie spraw i udzielanie informacji odbywa się telefonicznie, drogą elektroniczną oraz za pośrednictwem operatora pocztowego. W wyjątkowych sytuacjach, po uprzednim kontakcie telefonicznym, kierownicy komórek organizacyjnych urzędu podejmować będą decyzję o załatwieniu konkretnej sprawy w siedzibie urzędu, według wewnętrznej procedury obowiązującej w tym zakresie. Wnioski i formularze można składać w holu urzędu, do skrzynki na korespondencję.

Ponadto, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii odwołano też zaplanowaną na 30 marca sesje rady miasta. Nadal zamknięty jest też punkt selektywnej zbiórki odpadów oraz targowisko miejskie.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Karolina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karolina
Gość
Karolina

Powiązane treści