Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 12 • L 11
11C
Sr
10C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMieszkańcy regionu zostają w domu. Ulice opustoszały [ZDJĘCIA]
28.03.2020 | 11:54

Mieszkańcy regionu zostają w domu. Ulice opustoszały [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Filip Kowalkowski, Mikołaj Kuras, Andrzej Goiński dla K-PUM, UM Grudziądz, UM Inowrocław, UM Szubin, UM Jabłonowo Pomorskie, UM Strzelno, UM Mogilno, UM Więcbork, UMiG Kcynia

Ulice kujawsko-pomorskich miast i miasteczek opustoszały. Mieszkańcy, zgodnie z zaleceniami, pozostają w domu, w związku z epidemią COVID-19.

Najlepszym sposobem na walkę z koronawirusem jest unikanie skupisk ludzkich. Zgodnie z nowymi zasadami bezpieczeństwa, wprowadzonymi od 25 marca nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obecnie przemieszczanie jest możliwie jedynie w grupie do dwóch osób – nie dotyczy to rodzin. Ograniczenia obowiązują do 11 kwietnia.

Jak pokazują zdjęcia nadesłane przez urząd marszałkowski, mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego zastosowali się do zasady „zostań w domu” i poza niezbędnymi wyjściami do sklepu czy pracy nie przemieszczają się. W obliczu coraz lepszej pogody ważne jest, by pozostać w miejscu zamieszkania i unikać możliwych skupisk ludzkich.

Zdjęcia prezentują ulice Grudziądza, Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Inowrocławia, Kcyni, Szubina, Mogilna, Strzelna, Jabłonowa Pomorskiego i Więcborka.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści