Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Urodziny Andrzeja Szwalbego. Bydgoszcz świętuje urodziny swojego Honorowego Obywatela

Dodano: 30.08.2023 | 08:57

Na zdjęciu: Bydgoszcz świętuje urodziny Andrzeja Szwalbego.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

W 2023 roku przypada 100. rocznica urodzin Andrzeja Szwalbego. Bydgoszcz przez cały rok świętuje jego urodziny.

W ramach Roku Andrzeja Szwalbego odbędzie się jeszcze kilka z cyklu dziewięciu koncertów na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku. 17 września o godz. 16:00 odbędzie się tam recital fortepianowy Michała Gozdka. Po koncercie, o godz. 17:30, dr Iwona Jastrzębska-Puzowska wygłosi swój wykład pt. „Ostromecko i Schinkel”. 15 października odbędzie się recital fortepianowy Witka Janiaka, natomiast 19 listopada Paweł i Wojciech Świeca zapraszają na swój koncert muzyki współczesnej.

Bydgoszcz zawdzięcza Andrzejowi Szwalbe Filharmonię Pomorską, Operę Nova, gmach Biura Wystaw Artystycznych czy Akademię Muzyczną. To dzięki jego planom powstała bydgoska Dzielnica Muzyczna a pałace w Ostromecku i Lubostroniu zaczęły odzyskiwać blask i funkcje kulturotwórcze. W setną rocznicę jego urodzin chcemy ponownie przyjrzeć się i zainspirować bydgoszczanki i bydgoszczan do bliższego poznania dokonań wieloletniego dyrektora Filharmonii Pomorskiej. Ten rok będzie obfitował w wydarzenia kulturalne i edukacyjne a wszystkich, którzy chcą aktywnie włączyć się w obchody, zapraszam do Miejskiego Centrum Kultury, które koordynuje wydarzenia w ramach Roku Szwalbego – mówi zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.

W ramach obchodów Bydgoskiego Roku Andrzeja Szwalbego odbywają się specjalne audycje radiowe „Radio Jaskółka” prowadzone przez Andrzeja Gawrońskiego i Adama Gajewskiego Podczas audycji, prowadzący rozmawiają z gośćmi o dokonaniach Szwalbego oraz jego wpływie na życie i kulturę w Bydgoszczy. Audycje odbywają się w ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 19:00 na antenie Radia Kultura.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments