Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 18 • L 14
21C
Sr
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoUrząd Stanu Cywilnego w Bydgoszczy wprowadził zmiany w funkcjonowaniu
22.03.2020 | 18:54

Urząd Stanu Cywilnego w Bydgoszczy wprowadził zmiany w funkcjonowaniu

Na zdjęciu: Spore zmiany w funkcjonowaniu wprowadzono w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bydgoszczy.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Zmiany w funkcjonowaniu działania Urzędu Stanu Cywilnego w Bydgoszczy. Ma to związek z epidemią koronawirusa.

Jak informuje ratusz, z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców i czasowe zawieszenie bezpośredniej obsługi mieszkańców przez urząd miasta, w Urzędzie Stanu Cywilnego petenci są obsługiwani wyłącznie w nadzwyczajnych sytuacjach losowych. Do takich należą rejestracja zgonów, uznanie dziecka poczętego lecz nienarodzonego i uznanie dziecka przy pierwszej rejestracji.

Urzędnicy przypominają, że za pomocą systemu E-PUAP istnieje możliwość załatwienia niektórych spraw z zakresu stanu cywilnego, takich jak rejestracja urodzenia dziecka czy złożenia wniosków o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego, w sprawie jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego i zaświadczenia o stanie cywilnym. Jak informuje bydgoski urząd, wszystkie inne sprawy wynikające z ustawy „Prawo o aktach stanu cywilnego” będą realizowane w terminach późniejszych, które obecnie są trudne do sprecyzowania.

Zgodnie z harmonogramem w USC realizowane są ceremonie ślubne, przy czym liczba gości jest ograniczona. Telefonicznie lub mailowo (pod adresem usc@um.bydgoszcz.pl), można dokonywać rezerwacji terminów uroczystości ślubnych. USC ma również własną infolinię 52 58 58 400, gdzie można uzyskać wszelkie informacje dot. realizacji wniosków czy wielu innych zagadnień realizowanych przez USC.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści