Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 2 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoUrząd Stanu Cywilnego w Bydgoszczy wprowadził zmiany w funkcjonowaniu
Urząd Miasta Bydgoszczy
22.03.2020 | 18:54

Urząd Stanu Cywilnego w Bydgoszczy wprowadził zmiany w funkcjonowaniu

Na zdjęciu: Spore zmiany w funkcjonowaniu wprowadzono w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bydgoszczy.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Zmiany w funkcjonowaniu działania Urzędu Stanu Cywilnego w Bydgoszczy. Ma to związek z epidemią koronawirusa.

Jak informuje ratusz, z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców i czasowe zawieszenie bezpośredniej obsługi mieszkańców przez urząd miasta, w Urzędzie Stanu Cywilnego petenci są obsługiwani wyłącznie w nadzwyczajnych sytuacjach losowych. Do takich należą rejestracja zgonów, uznanie dziecka poczętego lecz nienarodzonego i uznanie dziecka przy pierwszej rejestracji.

Urzędnicy przypominają, że za pomocą systemu E-PUAP istnieje możliwość załatwienia niektórych spraw z zakresu stanu cywilnego, takich jak rejestracja urodzenia dziecka czy złożenia wniosków o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego, w sprawie jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego i zaświadczenia o stanie cywilnym. Jak informuje bydgoski urząd, wszystkie inne sprawy wynikające z ustawy „Prawo o aktach stanu cywilnego” będą realizowane w terminach późniejszych, które obecnie są trudne do sprecyzowania.

Zgodnie z harmonogramem w USC realizowane są ceremonie ślubne, przy czym liczba gości jest ograniczona. Telefonicznie lub mailowo (pod adresem usc@um.bydgoszcz.pl), można dokonywać rezerwacji terminów uroczystości ślubnych. USC ma również własną infolinię 52 58 58 400, gdzie można uzyskać wszelkie informacje dot. realizacji wniosków czy wielu innych zagadnień realizowanych przez USC.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści