Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Usuwanie owłosienia na opalonej skórze: wszystko, co należy wiedzieć o depilacji laserowej i opalaniu

Dodano: 17.07.2023 | 09:25

Na zdjęciu: Depilację laserową warto planować z odpowiednim wyprzedzeniem, najlepiej poza sezonem urlopowym.

Fot. nadesłane

Usuwanie niechcianego owłosienia jest możliwe dzięki wielu różnym metodom, na przykład dzięki depilacji laserowej. W sezonie letnim warto szczególną uwagę zwrócić na to jak opalenizna wpływa na wykonanie zabiegu.

Dla kogo dobrą metodą jest depilacja laserowa?

Niechciane owłosienie, szczególnie w nietypowych miejscach, bardzo ciemne może być źródłem kompleksów. Na szczęście – nie jest to problem nie do rozwiązania. Spośród wielu dostępnych metod, dla wielu osób najlepszą opcją może być depilacja laserowa. Dla kogo na przykład? Warto rozważyć tę metodę jeśli na przykład depilacja jednorazową maszynką powoduje podrażnienia, tak zwaną „truskawkową skórę”, wrastanie włosków. Na przykład depilacja laserowa (Bydgoszcz) w Laser DeLux może być alternatywą dla tych, którym kremy do usuwania owłosienia wywołują alergię lub jeśli zabieg woskiem jest zbyt bolesny.

Przede wszystkim jednak, depilacja laserowa jest dobrym rozwiązaniem dla osób szukających możliwości usunięcia niechcianego owłosienia na trwałe. Już po sześciu zabiegach efekt jest naprawdę spektakularny, żeby był on jak najbardziej trwały warto jednak po czasie uzgodnionym ze specjalistą pojawić się na sesji przypominającej.

Usuwanie owłosienia na opalonej skórze: wszystko, co należy wiedzieć o depilacji laserowej i opalaniu

Już podczas trwania kuracji, około dwa tygodnie po pierwszym zabiegu włosków jest wyraźnie mniej, wypadają, są osłabione. Im ciemniejsze owłosienie tym lepszy efekt. Znaczenie dla ostatecznego efektu i jego trwałości ma tu też gospodarka hormonalna organizmu.

Depilacja laserowa jest popularnym zabiegiem, szczególnie przed sezonem letnim, ponieważ można ją przeprowadzać na różnych obszarach ciała, także tych bardziej eksponowanych na przykład podczas noszenia kostiumu kąpielowego – na nogach czy w okolicach bikini, pod pachami.

Depilacja laserowa a opalanie

Jak w przypadku każdego zabiegu, także gdy mówimy o depilacji laserowej wymienić możemy co najmniej kilka przeciwwskazań. Wykluczone z sesji laserem są na przykład kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby chorujące na nowotwory, łuszczycę. Nie przeprowadza się depilacji na skórze z aktywnym trądzikiem, otwartymi ranami. Niektóre kosmetyki fotouczulające czy też doustnie przyjmowane preparaty również bedą przeciwwskazaniem. Jednym z czynników, które należy wziąć pod uwagę jest też opalenizna. Nie depiluje się skóry opalonej, ani nie powinno się też opalać minimum cztery tygodnie po zabiegu, zarówno na słońcu jak i w solarium. Niezależnie od tego, należy również przez cały czas trwania kuracji używać produktów z wysokim filtrem SPF, najlepiej o wartości 50. W związku z tym, depilację laserową warto planować z odpowiednim wyprzedzeniem, najlepiej poza sezonem urlopowym.

Usuwanie owłosienia na opalonej skórze: wszystko, co należy wiedzieć o depilacji laserowej i opalaniu

Dobrze też wiedzieć jak poradzić sobie w ewentualnymi podrażnieniami, które mogą nastąpić bezpośrednio po zabiegu. Normalne jest zaczerwienienie skóry a także występowanie niewielkich strupków. Istotna jest tu odpowiednia pielęgnacja. Podczas mycia skóry stosować można delikatne żele pozbawione mydła, a nawet na samym początku – wyłącznie wodę. Osuszając ciało nie trzemy, używamy miękkich, niedrażniących materiałów. Dobrym pomysłem jest także stosowanie delikatnych kosmetyków łagodzących, na przykład Bepanthenu, który pomoże skórze szybko się zagoić między kolejnymi sesjami depilacji laserowej.