Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Utwardzanie gruntówek w 2024 roku. ZDMiKP musi nadrabiać zaległości

Dodano: 15.01.2024 | 12:56

Na zdjęciu: Drogowcy w pierwszej kolejności zapowiadają dokończenie zadań z ubiegłego roku.

Fot. ZDMiKP

ZDMiKP obiecuje, że w tym roku utwardzone zostanie 30 gruntówek. Wiele z nich to ulice, których przebudowa jest planowana od kilku lat. Prezentujemy listę zadań na 2024 rok.

Drogowcy w pierwszej kolejności zapowiadają dokończenie zadań z ubiegłego roku: utwardzenie Gołębiej na Górzyskowie (od Żwirki i Wigury w kierunku WZL2), Sępiej, Mewiej, Kotwicowej, Pokładowej i Indyczej (Osowa Góra) oraz Wodnej na Flisach.

W 2024 roku planowane jest utwardzanie (w technologii nawierzchni przepuszczalnych – ażury lub kostka eko) następujących dróg: Kolibrowej, Kilowej, Młynarskiej, Iglastej, Wieśniaczej, Krańcowej, Prądy, Czorsztyńskiej, Orzechowej i Akacjowej. Do nadrobienia są również zaległości w utwardzaniu ulic w pełnym zakresie: Gościeradzkiej na Piaskach i Gradowej na Czyżkówku (otwarto oferty w przetargu), Bortnowskiego (Fordon) i Koguciej (Osowa Góra) – trwają prace projektowe, ponadto na ten rok zabezpieczono środki na prace na Podleśnej oraz Krynickiej i Kudowskiej (Smukała/Opławiec), Podhalańskiej (Szwederowo), Pogodnej i Syrokomli (Wilczak) oraz Krzywej na Miedzyniu.

Łącznie na program utwardzania ulic gruntowych trafi w tym roku około 23 miliony złotych. Poza tym wykorzystamy też pozyskane wcześniej środki z funduszy zewnętrznych – zaznacza Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP. I dodaje, że zarząd zleci też przebudowę kilku ulic gruntowych, które w ubiegłym roku zgłosili mieszkańcy w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Prace będą prowadzone na ulicach Piaśnickiej (Czyżkówko), Czarnej Drodze (Okole) oraz Saskiej, Szkolnej i Piastowej (Stary Fordon).

Równocześnie z miejskimi inwestycjami prace przy budowie ulic zlecają też stowarzyszenia mieszkańców, korzystające z programu 25/75 – obecnie trwają prace na Tragerów, a powstaje dokumentacja niezbędna do utwardzenia ulic Porzeczkowej oraz Strzegowskiej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej
Maciej
4 miesięcy temu

A kiedy ktoś dokończy utwardzanie spacerowej od Cieplickiej do Janowieckiej?

Mariusz
Mariusz
4 miesięcy temu

A kiedy najbardziej wyboista ulica Bydgoszczy – Kazimierza Jułgi?

Małgorzata
Małgorzata
3 miesięcy temu

Witam.
Co z budową tak ważnej drogi jak ul. Sumowa na Osowej Górze. Ul. Sumowa stanowi ważny ciąg komunikacyjny na górnym tarasie Osowej Góry. Środki marnotrawione są na ślepo zakończone małe uliczki osiedlowe. W głosowaniu budżetu obywatelskiego Rada Osiedle Osowa Góra i jej mieszkańcy głośno dali do zrozumienia, które ulice powinny być budowane w pierwszej kolejności!!!
Ul. Sumowa obok Koguciej powinny być budowane w pierwszej kolejności!!!