Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 1 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
0C
Sob
-2C
Nd
-1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoSportVictoria Niemcz Osielsko ma nowego trenera seniorów
piłka nożna, boisko, murawa - freeimages
10.01.2020 | 12:28

Victoria Niemcz Osielsko ma nowego trenera seniorów

Na zdjęciu: Piłka nożna.

Fot. archiwum

Zespół Victorii Niemcz Osielsko – powstały z połączenia Victorii z GLKS Osielsko – ma nowego trenera drużyny seniorskiej.

Pierwszy zespół Victorii Niemcz po rundzie jesiennej zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli klasy A grupy Bydgoszcz II. W 13 meczach piłkarze z gminy Osielsko zdobyli 9 punktów – wygrali trzy mecze, ale ponieśli aż 10 porażek. Trudne zadanie poprawy pozycji w tabeli będzie wyzwaniem dla nowego trenera – zwłaszcza w klubie, którzy przechodzi obecnie zmiany organizacyjne.

Wczoraj Victoria Niemcz Osielsko ogłosiła, że A-klasową drużynę poprowadzi Marcel Żyra. To wychowanek Lecha Rypin, który studia magisterskie na kierunku Wychowanie Fizyczne. Nowy szkoleniowiec posiada licencję trenerską UEFA B, a na co dzień pracuje w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy. Jak informuje klub, trener odbył staż trenerski w Jagiellonii Białystok oraz w Chemiku Bydgoszcz, a także brał udział w wielu konferencjach i kursokonferencjach trenerskich (ostatnio w Lech Conference 2019 oraz Ogólnopolskiej Konferencji Trenerów w Bydgoszczy).

Zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym dążę do nieustannego rozwoju. Za wszelką cenę staram się osiągać zamierzone wcześniej cele, dlatego z wielkim zaangażowaniem i ambicjami pragnę rozpocząć pracę dla dobra drużyny i całego klubu. Priorytetowym celem jest bez wątpienia utrzymanie się w lidze (senior) i awans do wyższej ligi (junior), ale przede wszystkim zależy mi na stworzeniu zespółu, który będzie w pełni zmotywowany, dobrze przygotowany, znający swoje możliwości oraz głodny zwycięstw w zbliżających się potyczkach ligowych. Dołożę wszelkich starań, aby tego dokonać – powiedział Żyra.

Poza trenowaniem seniorów, Żyra poprowadzi także zespół juniora starszego Victorii Niemcz Osielsko. Pierwsze treningi pod kierunkiem nowego szkoleniowca odbędą się w poniedziałek.

Ponadto, Victoria przedstawiła w piątek całą kadrę trenerską i zarząd klubu. Najmłodszą grupę (skrzat 2013/14/15) poprowadzi Tomasz Czajewski, żaka młodszego (2012) – Łukasz Delatowski, a żaka starszego (2011) – Rafał Szymański. Marcin Gwizdała będzie opiekunem orlika młodszego (2010) i starszego (2009), a Paweł Kozłowski młodzika młodszego (2008) i starszego (2007). Drużynę trampkarzy poprowadzi Łukasz Delatowski, a juniora młodszego – Franciszek Jarosz. Za sekcję kobiecą odpowiadać będzie Piotr Kamiński. Trenerem bramkarzy jest Piotr Bonalski.

W zarządzie Victorii zasiadają natomiast: Krzysztof Konek (prezes), Piotr Kamiński, Piotr Januchowski, Bartosz Topoliński, Jacek Tomasik i Kamila Woźniak.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści