Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budynek „Siódemki” wreszcie zostanie wyremontowany. Ratusz otrzymał miliony

Dodano: 22.12.2022 | 08:56

Na zdjęciu: Tak po remoncie będzie wyglądał gmach liceum na Leśnym.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Zniszczona elewacja budynku VII Liceum Ogólnokształcącego na osiedlu Leśnym wreszcie doczeka się remontu. Ratusz pozyskał dofinansowanie na termomodernizację 50-letniego obiektu. Prace mają pochłonąć 10 milionów złotych.

VII Liceum Ogólnokształcące mieści się przy ulicy 11 Listopada na osiedlu Leśnym. W tym roku świętowało swoje 50-lecie. Teraz szkołę, do której uczęszcza 530 uczniów czeka duża termomodernizacja. Miasto zdobyło ponad cztery miliony złotych zewnętrznego dofinansowania, pochodzącego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021. Urzędnicy podkreślają, że zabiegali o nie od 2020 roku.

W najbliższym czasie planowane jest podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie postępowania przetargowego. Zgodnie z założeniami programu, remont powinien zakończyć się w kwietniu 2024 roku – czytamy w komunikacie urzędu miasta. Warto dodać, że realizacja inwestycji wymaga dołożenia środków również z budżetu Bydgoszczy: koszt termomodernizacji „siódemki” oceniono na 10 milionów złotych.

VII Liceum Ogólnokształcące przejdzie remont. Co się zmieni?

Termomodernizacja VII LO wpisuje się w założenia programu termomodernizacji szkół i przedszkoli w całym mieście. Do tej pory w Bydgoszczy przeprowadzoną ją w 84 budynkach. – Wydaliśmy na ten cel ponad 205 milionów złotych. Prace o wartości ponad 32 milionów trwają obecnie w sześciu obiektach – przypomina magistrat.

Poza ociepleniem elewacji, posadzek, stropodachów i systemu centralnego ogrzewania zakres prac obejmie zastosowanie automatyki pogodowej (będzie ona odpowiedzialna za sterowanie ogrzewaniem), wymianę okien oraz drzwi, grzejników i całej instalacji wodociągowej, montaż fotowoltaiki o planowanej mocy ponad 33 kW, wentylacji mechanicznej z pompą ciepła w sali gimnastycznej (zapewni odzysk ciepła na poziomie 75%) i nowoczesnego oświetlenia na wewnątrz i na zewnątrz obiektu. Ponadto, cały budynek wyposażony będzie w elektroniczny system sterowania, a jego parter zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

CZYTAJ TAKŻE O KOLEJNYM KRYZYSIE W MIEJSKICH ZAKŁADACH KOMUNIKACYJNYCH

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments