Bydgoszcz
1C
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 2 • L -1
2C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIVIP tygodnia: Oczadzony żużlem
23.10.2020 | 11:42

VIP tygodnia: Oczadzony żużlem

Na zdjęciu: Jerzy Kanclerz może cieszyć się z utrzymania Abramczyk Polonii Bydgoszcz w I lidze.

Fot. nadesłane

Jerzy Kanclerz, rocznik 1953, to doskonale znany bydgoszczanin nie tylko miłośnikom żużla. Starsi słuchacze Radia PiK pamiętają kultową audycję Macieja Pakulskiego Zgaduj Zgadula. Raz do roku odbywał się finał i właśnie Jerzy Kanclerz wygrał tę rozgrywkę 12 lat z rzędu. A w 1995 roku został mistrzem Polski kibiców. Ma on w swoim CV jeszcze jeden rekord światowy, jako jedyny uczestniczył we wszystkich 243 dotychczas rozegranych turniejach Grand Prix na żużlu, nie opuszczając nawet tych odbywających się w dalekiej Australii.

Teraz Jurek ze swoją drużyną zaskoczył wszystkich i co w pewnym momencie wydawało się niemożliwe, utrzymał się ze swoją drużyną w I lidze żużlowej. Sukces ten możliwy był dzięki wsparciu miasta i dużej rzeszy sponsorów, którzy znów pokochali żużel na stadionie Polonii. Jest więc szansa, że ta popularna dyscyplina sportowa w naszym mieście znów się odrodzi, czego w imieniu kibiców serdecznie życzę nie tylko Jurkowi Kanclerzowi, ale całej ekipie sponsorów, działaczy i przede wszystkim zawodników. Wszak apetyt rośnie w miarę jedzenia, kto wie, może już niebawem zagości u nas ekstraliga, o czym marzy również 58 klubowych sponsorów.

Od nowego sezonu będzie w klubie trener, który zajmie się między innymi szkoleniem młodzieży, więc Prezes Kanclerz będzie miał więcej czasu na kierowanie klubem. W planach rozbudowa trybuny na pierwszym łuku, więc w przyszłości może zagości u nas Grand Prix. Póki co ponownie będziemy oglądać oprócz zawodów ligowych finałowy turniej mistrzostw Europy. Może jak w tym roku finał Złotego Kasku czy międzynarodowe mistrzostwa ligi. W prowadzeniu klubu pomagają synowie Przemysław i Krzysztof, a małżonka Ewa wspiera męża, od czasu do czasu robiąc mu porządek na klubowym biurku, z czym Jurek ma wieczny problem.

Nie chciał zdradzić tajemnicy, ale właśnie wczoraj gościł w klubie dwóch znanych zawodników, z którymi prowadzi rozmowy w sprawie transferu do Bydgoszczy. Jak tylko te rozmowy sfinalizuje, podzieli się tym z kibicami.

***
VIP Tygodnia to stały element Magazynu Towarzyskiego VIP Wojciecha Szczapy Romanowskiego, który przez ponad 20 lat ukazywał się na łamach bydgoskiej prasy. Od 16 października magazyn jest publikowany na portalu MetropoliaBydgoska.pl. VIP-a Tygodnia wyróżniamy co piątek.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jusew
jusew
1 rok temu

Super gość!!! Wszystkiego dobrego Panie Jurku!!!

Seba1978
Seba1978
1 rok temu

Zgadzam się. Mogę się przyczepić do prowadzenia drużyny, ale tak czy inaczej w końcu mamy prezesa ktory nie kradnie tak jak robił to jego poprzednik pod płaszczykiem miejskich dotacji

Powiązane treści