Bydgoszcz
21C
Słonecznie
35% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 21 • L 21
21C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
15C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeW Bydgoszczy powstanie ogród sensoryczny. Będzie pełen kolorów, zapachów i kształtów
13.04.2021 | 13:12

W Bydgoszczy powstanie ogród sensoryczny. Będzie pełen kolorów, zapachów i kształtów

Na zdjęciu: Ogród sensoryczny powstanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Fot. Klaudia Karczmarek/zdj. ilustracyjne

Na Jarach, przy Zespole Szkół nr 29, powstanie kolejny ogród sensoryczny. Będzie on przeznaczony głównie dla najmłodszych mieszkańców Bydgoszczy zmagających się z autyzmem. Wyposażymy go w urządzenia do zabawy i zadbamy o nasadzenia pomagające w terapii. Zadanie trafiło do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Inwestycja ulokowana będzie bezpośrednio przy szkole mieszczącej się na przy ulicy Słonecznej 26. Jak informuje bydgoski ratusz, ogród powstanie w północnej części terenu placówki oświatowej i będzie miał powierzchnię około 500 metrów kwadratowych. Będzie oddalony od ulicy, co sprzyjać ma odpoczynkowi i bezpiecznej zabawie. Zadanie obejmuje zarówno projekt, jak i budowę ogrodu. – Celem inwestycji jest stworzenie przestrzeni między innymi dla osób z autyzmem i ich opiekunów. Obiekt zapewni możliwość swobodnego poruszania się i zabawy z elementami poznawczymi wewnątrz wydzielonego terenu – wyjaśniają urzędnicy.

Zastosowane urządzenia będą zachęcać do zabawy i pomagać w terapii. W ogrodzie planowane jest ustawienie zestawów pozwalających na doświadczanie różnych dźwięków oraz rozwijających aktywność. Dobrane zostaną też rośliny, które mają wspomagać terapię za sprawą oddziaływania na różne zmysły, m.in. rośliny szumiące na wietrze, kwiaty i krzewy o intensywnych zapachach oraz kompozycje roślin tworzące różne linie, kształty i bryły. – Ścieżki ogrodu będą wytyczone tak, by dzieci mogły poznać również wszystkie egzemplarze poprzez dotyk. Planowane jest ustawienie innych elementów sprzyjających edukacji i terapii – zapewnia magistrat.


CZYTAJ TAKŻE: Trwają konsultacje kształtu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego


Realizacja ogrodu sensorycznego ma nastąpić w przeciągu pięciu miesięcy. – Obecnie trwa postępowanie, w którym wybierzemy wykonawcę prac – informują urzędnicy. Inwestycja trafiła do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W czasie ostatniej edycji programu zdobyła ponad 60 głosów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści