Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W Bydgoszczy staną nowe parkomaty. W końcu będzie można płacić kartą

Dodano: 28.06.2023 | 10:23

Na zdjęciu: Nowe maszyny zastąpią te, które przyjmują wyłącznie gotówkę.

Fot. archiwum

W Bydgoszczy będzie można w końcu zapłacić kartą za parkowanie. Trwające rozszerzenie strefy płatnego postoju wymusiło zakup przez miasto nowych parkomatów. Maszyny powinny pojawić się na ulicach jesienią i zimą.

Trwa zapowiadane od ponad roku rozszerzenie strefy płatnego parkowania w Bydgoszczy. Kierowcy zapłacą za postój nie tylko na Starym Mieście czy Śródmieściu, ale także na Okolu, Wilczaku, Bielawach i Babiej Wsi. Z parkomatu trzeba będzie więc skorzystać na przykład na Grunwaldzkiej czy Skłodowskiej-Curie. Wraz z rozszerzeniem wprowadzane są również inne zmiany w organizacji ruchu – np. utworzenie pasów i kontrapasów rowerowych. Takie powstały m.in. na placu Weyssenhoffa czy Świętojańskiej.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Rowerowy KONTRatak. Czy nowe rozwiązania w centrum Bydgoszczy są przydatne i bezpieczne?


ZDMiKP informuje, że prace przy poszerzeniu SPP dobiegają końca. – Ostatnim etapem będzie zakup i montaż nowych parkomatów. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na realizację tej usługi – informuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy bydgoskich drogowców.

Nowe parkomaty w Bydgoszczy. Za parkowanie będzie można płacić kartą

Nowe urządzenia pojawią się w nowej oraz istniejącej strefie płatnego parkowania. Rzecznik zapewnia, że będą one bardziej funkcjonalne niż obecne. – Pozwolą na płacenie nie tylko gotówką, ale też kartą. Będzie w nich można również wnieść opłatę dodatkową za brak biletu. Zasilanie będzie odbywało się przez akumulatory i panele słoneczne – wymienia Okoński. Parkomaty wydadzą też bilety na wskazany przez kierowcę numer rejestracyjny pojazdu. To pozwoli w przyszłości na zdalne sprawdzanie, czy auta w strefie mają opłacony postój. Drogowcy podkreślą, że opłatę za parkowanie nadal będzie można wnieść także za pomocą aplikacji.

Ogłoszony przetarg sprawi, że z bydgoskich ulic znikną wysłużone urządzenia, z których niektóre (Siemensa) mają już blisko 20 lat. Wykonawca od dnia podpisania umowy będzie miał cztery miesiące na ustawienie parkomatów w nowej strefie parkowania, a następnie dwa miesiące kolejne na wymianę istniejących w centrum miasta. Będzie też zobowiązany do utrzymania i serwisowania nowych urządzeń przez 10 lat.

W ramach usługi przygotowany zostanie jeszcze nowy e-sklep, który pozwoli mieszkańcom w łatwiejszy i szybszy sposób zakupić abonament w strefie płatnego parkowania – przekazuje rzecznik ZDMiKP. Czas składania ofert w przetargu na zainstalowanie parkomatów wraz z serwisem, utrzymaniem i pobieraniem opłat za parkowanie w latach 2023 – 2033 mija 27 lipca (termin może ulec zmianie).

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowa Strefa Płatnego Parkowania w Bydgoszczy. To będzie rewolucja dla kierowców i rowerzystów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
stary dziad
stary dziad
11 miesięcy temu

,, Trwające rozszerzenie strefy płatnego postoju wymusiło zakup przez miasto nowych parkomatów ”.
Tłumacząc na polski : ,, trwające rozszerzenie strefy płacenia haraczów przez sklepikarzy wymusiło zakup przez mafiosów większej ilości karabinów maszynowych i granatów ”


zoska
zoska
11 miesięcy temu

parkowanie deozsze..ale.szczesliwi badzmy mozna karta placic.. baa.. jutro kredyt wziac na oplate..