Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleW Bydgoszczy znaleziono tonę nielegalnego tytoniu. „Skarb Państwa straciłby ponad milion złotych”
tytoń bydgoszcz
26.07.2021 | 14:13

W Bydgoszczy znaleziono tonę nielegalnego tytoniu. „Skarb Państwa straciłby ponad milion złotych”

Na zdjęciu: Tonę nielegalnego tytoniu znaleziono w samochodzie dostawczym.

Fot. KAS Bydgoszcz

Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa wykryła w samochodzie znajdującym się na terenie Bydgoszczy tonę nielegalnej krajanki tytoniowej. Straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku VAT wyniosłyby ponad 1,1 mln złotych.

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Torunia zatrzymali w Bydgoszczy do kontroli samochód dostawczy. –Kierujący pojazdem, poruszającym się z południa Polski, nie posiadał żadnych dokumentów przewozowych i nie potrafił odpowiedzieć jaki towar przewozi – informuje Kinga Błaszczyńska, główna specjalistka Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Mundurowi z KAS po przeszukaniu auta ustalili, że w przestrzeni ładunkowej pojazdu, w workach z tworzywa sztucznego, znajdowała się tona krojonego tytoniu bez znaków akcyzy. Nielegalny tytoń trafił do magazynu depozytowego KAS w Toruniu, a w sprawie zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe. – Gdyby zatrzymany towar trafił do obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 1,1 mln złotych z tytułu nieuiszczonych należności podatkowych. Kierowcy grozi wysoka grzywna, kara do 3 lat pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie – dodaje Błaszczyńska.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści