Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 31 • L 30
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
25C
Wt
25C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeW niedzielę wybory. Miasto ma nagrodę dla osiedla z najlepszą frekwencją!
09.07.2020 | 12:36

W niedzielę wybory. Miasto ma nagrodę dla osiedla z najlepszą frekwencją!

Na zdjęciu: W czwartek Urząd Miasta Bydgoszczy zorganizował konferencję prasową.

Fot. Szymon Makowski

W niedzielę Polacy zagłosują w II turze wyborów prezydenckich. Osiedle Bydgoszczy, na którym odnotowana zostanie najwyższa frekwencja, zostanie nagrodzone w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Proces zgłaszania projektów rozpoczął się 1 czerwca i zakończy 15 lipca, a więc trwa ostatni tydzień na przedstawianie swoich wniosków. Aby zachęcić mieszkańców do udziału w budżecie obywatelskim, a zarazem w wyborach prezydenckich, ratusz planuje przeznaczyć dodatkowe 100 tys. zł na inwestycje wybrane na osiedlu, które podczas II tury będzie mogło pochwalić się najlepszą frekwencją w Bydgoszczy.

Mamy tutaj symboliczny czek, który akurat w tym przypadku ma pokrycie. Chcemy promować obywatelską postawę – wyjaśniał prezydent Rafał Bruski. W konkursie liczyć będzie się frekwencja z II tury wyborów. – W podobne akcje włączają się pozostałe miasta Unii Metropolii Polskich. Prezydenta wybieramy raz na pięć lat, a im większa frekwencja, tym silniejszy mandat będzie miał prezydent – stwierdził Bruski.

Ratusz zachęca też, aby zgłaszać projekty ekologiczne. Do apelu przyłączyła się radna Joanna Czerska-Thomas (Koalicja Obywatelska), która jest zaangażowana w inicjatywę Czysta Puszcza Bydgoska. Na czwartkowej konferencji prasowej obecny był też główny organizator akcji sprzątania lasów Marcin Rybacki. – Sprzątamy, ale też inspirujemy do wspólnego dbania o nasze najwyższe dobro. Dlatego zachęcamy do składania ekoprojektów. Dla nas ważne są np. nasadzenia drzew, parki kieszonkowe i łąki kwietne – wymieniał Rybacki. Czerska-Thomas dodała, aby także w przypadku sztandarowych inwestycji pomyśleć o ekologii. – Jeśli składamy wniosek o przystanek, to niech będzie to zielony przystanek. Jeśli składamy wniosek o plac zabaw, to niech znajdzie się na nim element eko – mówiła radna. Na zakończenie konferencji oboje odebrali podziękowania z rąk prezydenta.

W najbliższą sobotę w godzinach 11:00-13:00 odbędą się społeczne warsztaty pisania wniosków w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Medox
Medox
11 miesięcy temu

Widać że włodarz wszystkimi metodami próbuje wspierać szambowego kandydata z Warszawy a nie daje odpowiedniej kwoty pieniędzy na uruchomienie nieczynnej od kilku miesięcy oświetlenia na Wyżynach B IV i innych ulicach naszego miasta. Pędzić tych oszustów i nieudaczników którzy pchają się do rządzenia. Tylko Andrzej Duda może zapewnić równomierny rozwój kraju a nie tacy popaprańcy z PEŁO i im podobni. Wyborcy nie dajcie nabrać się na plewy jakie obiecuje Bruski, to nie są jego prywatne pieniądze tylko zebrane z naszych podatków a jego zadaniem jest dbać z tych pieniędzy o równomierny rozwój miasta!

Jurgen
Jurgen
11 miesięcy temu

Rafał ,możesz wyjaśnić dokładnie skąd wziąłeś Pan te piniążki,skoro miasto oszczędza na elektryfikacji osiedlowych ic,koszeniu miejskich trawników,usługach miejskich spółek….chyba kasa nie wpadła od kandydata Rafała dla Rafała prezydenta??

Powiązane treści