Bydgoszcz
11C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 12 • L 11
17C
Sob
18C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeW parku przemysłowym powstaje inkubator przedsiębiorczości. Trwają prace na jego budowie
06.06.2021 | 14:31

W parku przemysłowym powstaje inkubator przedsiębiorczości. Trwają prace na jego budowie

Na zdjęciu: Budowa inkubatora przedsiębiorczości prowadzona jest na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Fot. Robert Sawicki/UM Bydgoszcz

W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym trwają prace związane z budową inkubatora przedsiębiorczości. – Obiekt ma zostać oddany do użytku w 2023 roku – informuje ratusz.

Inkubator powstaje na terenie pomiędzy nowym centrum technologicznym i centrum logistycznym Lidla. Nowo budowany inkubator będzie składać się z dwóch części: trzykondygnacyjnej biurowej oraz parterowej hali, w której będą mogły funkcjonować nowe podmioty gospodarcze. – Hala będzie podzielona na ponad dwadzieścia boksów – słyszymy w BPPT. Obecnie na placu budowy wykonywane są stopy fundamentowe pod budynek.


CZYTAJ WIĘCEJ: Nowe centrum usług wspólnych w Bydgoszczy. Ciech Services planuje zatrudniać 100 osób


Prace budowlane wykonuje firma Lech. Jak informuje ratusz, szacowany koszt całego projektu powstania inkubatora to przeszło 27 milionów złotych, a blisko 19 mln zł to dofinansowanie ze środków unijnych. – W budynku przewiduje się możliwość zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami, w tym  poruszających się na wózkach inwalidzkich. Ponadto planowany jest zakup wyposażenia, oprogramowania oraz sprzętu IT niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania wybudowanej infrastruktury – przekazują miejscy urzędnicy.

Sam obiekt ma być oddany do użytku na początku 2023 r., a w pierwszej połowie przyszłego roku ma zostać przygotowana pełna oferta dla przedsiębiorców wraz z umową i możliwością jej zawarcia. Budynek ma mieć powierzchnię przeszło 5000 metrów kwadratowych. – Będzie dedykowany pod działalność start-upów, czyli firm wchodzących dopiero na rynek z nowymi pomysłami i technologami – kończą urzędnicy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści